سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 17 مرداد 1398  ::  22:48   

پژوهشگر مسائل کردها:

آمریکا همپیمانی با کردهای سوریه را حفظ خواهد کرد

سرویس جهان- دکتر دیوید فیلیپس معتقد است تا زمانی که مسائل نفت و منافع در میان باشد ائتلاف و از جمله آمریکا دخالت در امور سوریه و همراهی با کردها را ادامه خواهند داد.

 

به گزارش کردپرس، آمریکا مهم ترین همپیمان کردهای سوریه، پاییز سال گذشته و به دنبال پیش روی نیروهای کرد در مبارزه با داعش اعلام کرد داعش در سوریه شکست داده شده و نیروهای آمریکایی این کشور را ترک خواهند کرد. با این که گزارش هایی درباره خروج تعدادی از نیروهای آمریکا از سوریه منتشر شده است اما دکتر دیوید فیلیپس، پژوهشگر مسائل کردها معتقد است آمریکا همچنان برای مدتی طولانی در سوریه خواهد ماند و همپیمانی با کردهای سوریه را حفظ خواهد کرد.

وی به نشریه دیلی بیست گفته است آمریکا هدفی استراتژیک در سوریه دارد به همین دلیل، این کشور همراهی با کردهای سوریه را ادامه خواهد داد.

دکتر فیلیپس افزود: آمریکا فقط از طریق همپیمانی با کردهای سوریه می تواند بر حوادث سوریه تاثیر بگذارد و اگر کردها را رها کند هیچ دوست و متحدی در سوریه نخواهد داشت.

با این حال وی تاکید کرد که آمریکا از تعداد نیروهای خود در سوریه خواهد کاست اما من فکر نمی کنم که به طور کامل از سوریه خارج شود.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا