سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 18 مرداد 1398  ::  19:08   

وزیر امور خارجه ترکیه:

ترکیه اجازه نخواهد داد آمریکا در تاسیس منطقه امن تعلل کند

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به توافق تاسیس منطقه امن در شمال سوریه توسط نیروهای آمریکا – ترکیه عنوان کرد: اجازه نخواهیم داد تاسیس منطقه امن شبیه منبج شود.

 

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به توافقات به روند تاسیس منطقه امن در شمال سوریه توسط نیروهای آمریکا – ترکیه عنوان کرد: منطقه امن جدیدی که در دستور کار قرار گرفته است مانند منبج نخواهد بود. ما در منطقه راحتی زندگی نمی کنیم. رفتار دوگانه و دو رویی در مبارزه با ترور را همه مشاهده می کنند. ما با هر نوع ترور مبارزه می کنیم. در سوریه از یک طرف به مبارزه با ترور پرداخته و از طرف دیگر به همراه آمریکا در تلاش برای از میان برداشتن کریدور ترور از آنجا و جایگزین کردن کریدور صلح و منطقه امن هستیم. ولی اجازه نخواهیم داد منطقه امن نیز مانند مسئله منبج شود. به هیچ عنوان اجازه به وجود آمدن یک روند معطل کردن را نخواهیم داد. زیرا این برای ما به شکل حیاتی مهم است. این مسئله، مسئله امنیتی است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: به همین خاطر است که اقدامات لازم را در عرصه عمل به سرعت تمام در حال انجام دادن هستیم. برای اتخاذ هر گونه تدبیری آماده هستیم. با دستور رئیس جمهور محترم هر گونه اقدامی را انجام خواهیم داد. یا با هم {آمریکا} همکاری کرده و پاکسازی می کنیم و یا به تنهایی این کار را انجام می دهیم.

مولود چاووش اوغلو در سخنان خود خاطرنشان کرد: همانگونه که در عفرین بود؛ همانگونه که در شرق فرات صورت گرفت برای حل و فصل مشکلاتی که در اطرافمان وجود دارد می توانیم ابتکار عمل را به دست بگیریم. اگر لازم باشد دست به عملیات نظامی می زنیم و اگر لازم باشد استراتژی دیگری را دنبال می کنیم.


کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها