سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  جمعه 18 مرداد 1398  ::  20:05   

مقامات آمریکا:

آمریکا باید نیروی جدید به شمال سوریه اعزام کند

سرویس جهان- سناتور لیندسی گراهام می گوید فرماندهان آمریکایی در سوریه بر این باورند آمریکا نمی تواند با تعداد نیروهای کنونی خود در سوریه، منطقه امن برای کردها در شمال سوریه ایجاد کند.

 

به گزارش کردپرس، آمریکا و ترکیه بعد از هفته ها گفتگو درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، روز چهارشنبه توافق کردند فرماندهی عملیات مشترک برای اجرای آن تاسیس کنند. ترکیه تهدید کرده بود در صورت عدم توافق بر سر ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، علیه نیروهای کرد سوریه اقدام نظامی انجام خواهد داد.

روزنامه واشنگتن پست فاش کرد از 2500 نیروی نظامی آمریکا در شمال سوریه، بیشتر آنها به خانه باز گشته و فقط حدود 900 تن از آنها در شمال سوریه حضور دارند. سناتور لیندسی گراهام، نماینده جمهوریخواهان در سنا و نزدیک به دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نیز به این روزنامه گفته است که فرماندهان آمریکایی مستقر در سوریه بر این باورند باید تقریبا همه این نیروها در خدمت ایجاد منطقه امن باشند و حتی باید نیروهای بیشتری به سوریه اعزام کرد؛ در غیر این صورت، آمریکا نخواهد توانست از طریق اجرای این طرح هم نگرانی های امنیتی ترکیه را رفع کند و هم از نیروهای کرد متحد خود دفاع کند.

وی هشدار داده است ایجاد منطقه امن در شمال سوریه آخرین فرصت برای دونالد ترامپ در جهت تصحیح سیاست خود در این کشور است و رییس جمهور نباید به فکر خارج کردن نیروهای آمریکا باشد زیرا این مسئله باعث نزدیک شدن کردهای متحد آمریکا به دولت مرکزی و نیز قدرت گرفتن دوباره داعش در مناطق شمال سوریه خواهد بود.

مقامات آمریکایی به این روزنامه گفته اند این کشور نباید به هیچ وجه کردهای متحد خود را در برابر ترکیه تنها بگذارد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#آمریکا