سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 19 مرداد 1398  ::  14:36   

سخنگوی حزب عدالت و توسعه:

هدف از تاسیس منطقه امن بازگشت پناهندگان سوری به کشور خودشان است

سرویس ترکیه - عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه (AKP) در اظهاراتی با اشاره به توافق ترکیه – آمریکا در خصوص منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: طرح هایمان در این راستا قرار دارد که بعد از تاسیس این منطقه برادران سوری که در داخل ترکیه حضور دارند به شکل کاملاً امنی به این مناطق بازگردند.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه (AKP) در اظهاراتی با اشاره به توافق ترکیه – آمریکا در خصوص منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: دیگر برای تاسیس منطقه امن در شمال سوریه به همراه متفق های خود مرکز حرکت مشترک ایجاد می کنیم. طرح هایمان در این راستا قرار دارد که بعد از تاسیس این منطقه برادران سوری که در داخل ترکیه حضور دارند به شکل کاملاً امنی به این مناطق بازگردند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ترکیه مدت زمان طولانی است که این مسئله را با حساسیت های فراوان و به شکل موفقیت آمیزی دنبال می کند. در حالی که تمام دنیا از عملکرد ترکیه در این خصوص تمجید می کند تنها و تنها حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در داخل از این جریان انتقاد می کند. اکنون نیز رئیس این حزب در پی ایجاد کنفرانسی مشابه کنفرانس ژنو پیرامون مسئله سوریه است. مگر شما نبودید که می گفتید خاورمیانه را به خاورمیانه ای ها واگذار کنید. چه شده است که به مرحله برگزاری کنفرانس با موضوع سوریه رسیده اید؟


کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#آمریکا