سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  شنبه 19 مرداد 1398  ::  17:13   

تسهیلات و کمکهای ویژه کمیته امداد ایلام برای بازگشت از شهر به روستا

سرویس ایلام - مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از ارائه تسهیلات ویژه به مددجویان این نهاد در صورت بازگشت از شهر به روستایشان خبر داد.

ضیاء رضایی در گفتگو با خبرگزاری کردپرس بیان کرد: این نهاد به منظور تشویق خانواده های مددجو به روستای محل زندگی خود و  به منظور رونق بخشیدن به کسب و کارشان مبلغ 25 میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

وی افزود: علاوه بر این کمک بلاعوض، مبلغ 15 میلیون تومان نیز به صورت وام قرض الحسنه به آنان پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام ادامه داد: کمیته امداد همچنین به منظور خوداتکایی این خانواده ها و فراهم کردن فرصت شغلی برای آنان تسهیلات اشتغالزایی متناسب با شغل مورد نظر آنان پرداخت خواهد کرد.

رضایی تصریح کرد: در صورت بازگشت این خانواده ها از شهر به روستای خود تسهیلاتی که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت مسکن روستایی در نظر گرفته است نیز در صورت داشتن شرایط به این کمکها اضافه خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در سالهای گذشته برخی از خانواده های شهری که به روستاهای محل زندگی خود بازگشته اند از این تسهیلات کمیته امداد بهره مند شده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به خدمات و برنامه های ویژه کمیته امداد برای رفع مشکلات مسکن مددجویان روستایی گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر عمده مشکلات مسکن این خانواده ها برطرف شده و هم اکنون مددجویانی تعداد که دارای مشکل مسکن دارند به حداقل رسیده است.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#رییس کمیته امداد ایلام، ضیا رضایی
#تسهیلات برای مهاجرت معکوس