سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 19 مرداد 1398  ::  19:53   

رجب طیب اردوغان:

ماه آگوست برای ترکیه، ماه پیروزی در نبردها است

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پیامی به عملیات های نظامی احتمالی ارتش ترکیه در مناطق شرق فرات اشاره کرده و عنوان کرد: به حلقه پیروزی های ماه آگوست یک پیروزی دیگر را اضافه خواهیم کرد. ماه آگوست در تاریخ ما ماه پیروزی در نبردها است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان به تمامی مسلمانان، به عملیات های نظامی احتمالی ارتش ترکیه در مناطق شرق فرات اشاره کرده و عنوان کرد: به حلقه پیروزی های ماه آگوست یک پیروزی دیگر را اضافه خواهیم کرد. ماه آگوست در تاریخ ما ماه پیروزی در نبردها است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: از نبرد ملازگرد که تقریباً دو هفته دیگر نیز آن را گرامی خواهیم داشت تا نبرد مَرج دابِق {نام نبردی است که در ۱۵۱۶ میلادی، میان عثمانی و مملوکان در نزدیکی حلب در سوریه رخ داد}؛ از اوج درگیری جنگ های استقلال ترکیه در آگوست تا پیروزی در جنگ قبرس در 30 آگوست تماماً در این ماه رخ داده است. ماه آگوست برای تاریخ ترکیه یک نقطه برگشت بوده. حتی در دوران کنونی نیز که ارتش ترکیه برای از بین بردن کریدور تروری که تلاش می شد تا در مرزهای جنوبی ما در خاک سوریه ایجاد شود اولین عملیات تحت عنوان عملیات سپر فرات را در ماه آگوست آغاز کرده و اولین ضربه این کریدور ترور در این ماه وارد شد. انشاالله در این آگوست نیز به حلقه پیروزی هایمان در تاریخ یک پیروزی دیگر نیز اضافه خواهیم کرد.


کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه