سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 20 مرداد 1398  ::  08:38   

برنامه‌ریزی نیروی انتظامی استان برای استقبال از 5 میلیون زائر اربعین در ایلام

سرویس ایلام - فرمانده انتظامی استان ایلام از برنامه ریزی این نیرو و دیگر مسئولان این استان برای پذیرایی از حدود پنج میلیون زائر عتبات عالیات در اربعین امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سردار یاری در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران این استان گفت: امسال با توجه به هماهنگی های دو کشور ایران و عراق در خصوص ویزای سفر به آن کشور و علاقه مردم کشورمان برای شرکت در آیین اربعین ، یک سال ویژه خواهد بود.

وی افزود: استقبال و پذیرایی از این میزان زائر، البته وظیفه بسیار سنگینی برای نیروی انتظامی و دیگر مسئولان استانی خواهد بود که از صدور گذرنامه، تا تأمین امنیت تا بازرسی های ویژه را در بر خواهد گرفت.

مختومه شدن 70 درصد پرونده های انتظامی در مراکز مشاوره ای

سردار یاری در ادامه به فعالیتهای مراکز مشاوره نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: در گذشته رسیدگی به حجم بزرگی از پرونده های پلیسی و انتظامی یکی از مشکلات نیروی انتظامی بود اما امروزه دیگر اینگونه نیست.

وی گفت: با راه اندازی مراکز مشاوره ای نیروی انتظامی هم اکنون بیش از هفتاد درصد این پرونده ها در این مراکز مختومه شده و نیاز به ارجاع این پرونده ها به مراکز قضایی نیست.

یاری همچنین با اشاره به مشکلات قاچاق کالا در کشور و مبادی ورودی و خروجی گفت: در استان ایلام در ماههای گذشته حدود 113 میلیارد ریال کالای قاچاق از متخلفان و قااقیان کشف و پرونده های آنان نیز در اختیار محاکم قضایی قرار گرفته است.

راه اندازی قرارگاه کاهش تصادفات جاده ای

فرمانده انتظامی استان ایلام به کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در این استان نسبت به سالهای گذشته و دیگر استانها خبر داد و گفتک استان ایلام از این لحاظ یکی از استانهای موفق و کم حادثه در این زمینه است.

یاری تصریح کرد: در این زمینه اقدام به راه اندازی قرارگاه کاهش تصادفات جاده ای کرده ایم که این مهم نقش عمده ای در کاهش تصادفات و تلفات جاده ای داشته است ضمن اینکه ما اوج این اقدامات را در مراسم اربعین شاهد بوده ایم.

وی همچنین به کشفیات مواد مخدر توسط این نیرو اشاره کرد و گفت: امسال تاکنون بیش از 200 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

در ادامه این مراسم که با آیین تجلیل از برخی خبرنگاران رسانه ها همراه بود، مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام، رئیس خانه مطبوعات، معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان و تعدادی از خبرنگاران حاضر به ایراد سخن پرداختند.