سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  یک‌شنبه 20 مرداد 1398  ::  18:23   

مدیرعامل شرکت بازیافت کرمانشاه:

مجبوریم حقوق پرسنل را با تأخیر پرداخت کنیم/ مسئولان مشکلات ما را ببینند

سرویس کرمانشاه- مدیرعامل شرکت بازیافت کرمانشاه گفت: شرایط کار خیلی سخت شده است و پرسنل ما به طور میانگین  با دو ماه و نیم تأخیر حقوق دریافت می کنند.

دکتر هایده شیرزادی افزود: ما با شهرداری در ابتدای هر سال با توجه به نرخ روز و شرایط تورم قرار دادی تنظیم می کردیم اما اکنون پس از گذشت پنج ماه هنوز قرار دادی نداریم. 

وی اظهار کرد: تأمین هزینه استهلاک 130 دستگاه از مجموعه ماشین آلات ما واقعاً دشوار است اما با وجود مشکلاتی که بر سر راه شرکت بازیافت قرار دارد، این شرکت در حال انجام کار است.

شیرزادی گفت: ما در شرکت بازیافت کود سالمی تولید می کنیم که از تمام استانداردها برخوردار است؛ از طرفی جهادکشاورزی باید به کشاورزان یارانه ای داده شود که این کود را بتوانند تهیه و استفاده کنند تا حدأقل 20 در صد این پروژه تأمین شود.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد بخشی از بودجه  استان برای کمک به شهرداری و بازیافت اختصاص یابد، گفت: اگر این کار انجام شود می توان کمپوست را رایگان در اختیار کشاورزان قرار داد تا سلامت آب و خاک استانمان حفظ شود.

وی در خصوص زباله هایی که قابل بازیافت نیستند، عنوان کرد:  دو سال قبل، یک دستگاه پرس تهیه کردیم اما باید سیستم برق کارخانه ارتقاء یابد تا بتوانیم برق این دستگاه را تأمین کنیم.

شیرزادی افزود: اگر این دستگاه راه اندازی شود، می توانیم  زباله های غیر قابل بازیافت را تا زمانی که بتوان آنها را به عنوان سوخت کارخانه سیمان به کار برد و یا تبدیل به گازوئیل کرد، پرس و انبار کنیم.

وی گفت: در دو سال گذشته به دلیل اینکه ما مطالبات روز را نتوانسته ایم از شهرداری بگیریم این پروژه بازیافت راکد مانده است.

هایده شیرزادی اظهار کرد: این پروژه درآمد زا نیست اما اقتصادی است. چون هم ایجاد اشتغال می کند و هم آلودگی ها را کم می کند و ارزش های پنهان زیادی دارد.

شیرزادی با بیان اینکه بهترین راه برای حفظ سلامت آب و خاکمان پیشگیری از آلوده شدن آن است، خطاب به مردم گفت:

ظروف یکبار مصرف در همه جلسات و برنامه های اداری، مهمانی ها و مراسم های مختلف استفاده می شود. چرا اینقدراز این ظروف و کیسه های پلاستیکی استفاده می کنید و اجازه می دهید کارخانه ها این حجم از کیسه های پلاستیکی را تولید کنند؛ همه باید برای حفظ سلامت محیط زیستمان تلاش کنیم.

وی افزود: مصرف کننده ها باید آگاه شوند و مصرف این ظروف و کیسه های پلاستیکی را کم کنند.