سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 20 مرداد 1398  ::  19:04   

رئیس حزب سعادت ترکیه:

توافق مشخصی میان ترکیه و آمریکا در خصوص منطقه امن وجود ندارد

سرویس ترکیه - تمل کارا ملا اوغلو، رئیس حزب سعادت در اظهاراتی با اشاره توافق آمریکا – ترکیه در خصوص منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: توافق مشخصی میان ترکیه – آمریکا در خصوص منطقه امن وجود ندارد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه بیرگون، تمل کارا ملا اوغلو، رئیس حزب سعادت ترکیه در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در خصوص منطقه امن در شمال سوریه و طرح موضوع پیروزی های ترکیه در طول تاریخ در ماه آگوست عنوان کرد: البته که پیروزی 30 آگوست برای ما عید بسیار بزرگ و مهمی است. یعنی این تاریخ مهمترین تاریخ در آزادی آناتولی از اشغال و تاسیس جمهوری ترکیه بود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: اکنون نیز از یک حرکت نظامی دیگر سخن گفته می شود. دقیقاً نمی دانیم چه اتفاقی می افتد ولی یک مسئله مرا عمیقاً ناراحت می کند. با ایالات متحده آمریکا در خصوص تاسیس منطقه امن در شرق فرات به توافق رسیده اند. ولی در نهایت مشخص شد که توافق مشخصی به وجود نیامده است. این ها با چه زبانی با یکدیگر سخن می گویند، نمی دانم. چیزی که مشخص است یک مترجم بسیار خوب میان دو طرف نیاز است که طرفین بفهمند که چه چیزی به یکدیگر می گویند. یک مکالمه ای صورت می گیرد. بعد از آن مذاکره طرف های ما یک چیزی می گویند طرف مقابل یک چیز دیگر.


کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#کردها