سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 21 مرداد 1398  ::  11:53   

روزنامه نگار روزنامه سوزچی ترکیه:

مرزهای منطقه امن را آمریکا و ارتش دموکراتیک سوریه تعیین خواهند کرد

سرویس ترکیه - آرتونچ ارکین، روزنامه نگار روزنامه سوزچی ترکیه در یادداشتی با اشاره به تحولات اخیر در شمال سوریه با موضوع ایجاد منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: مرزهای منطقه امن شمال سوریه را آمریکا و ارتش دموکراتیک سوریه تعیین خواهند کرد.

به گزارش کردپرس، آرتونچ ارکین، روزنامه نگار روزنامه سوزچی ترکیه در یادداشتی با اشاره به تحولات اخیر در شمال سوریه با موضوع ایجاد منطقه امن و توافق اولیه ترکیه – آمریکا پیرامون این موضوع و دیدار اخیر فرمانده ارشد نظامی آمریکا با فرمانده ارتش دموکراتیک سوریه در شمال این کشور نوشت: تاریخ 8 آگوست هیئت های آمریکایی و ترکی در خصوص تاسیس منطقه امن در شمال سوریه به توافق اولیه دست پیدا کردند؛ پیش از این نیز در 22 جولای هیئت آمریکایی به رهبری جیمز جفری، نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه به ترکیه آمده بود. در همان روز فرماندهان ارشد نظامی آمریکا با مظلوم کوبانی، فرمانده ارتش دموکراتیک سوریه دیدار کردند.

وی در ادامه این یادداشت تصریح کرد: در این دیدار آمریکا به متفق سوری خود از طرح 32 کیلومتری ترکیه برای منطقه امن در شمال سوریه سخن گفت. همچنین تأکید شد که ترکیه بر این مسئله پافشاری می کند که در این منطقه هیچ نیروی YPG حضور نخواهد داشت و تمام سلاح های سنگین از آنان گرفته خواهد شد. ولی بعد از توافقات به وجود آمده در شمال سوریه، ارتش دموکراتیک سوریه و آمریکا در خصوص ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به توافق رسیده و مرزهای این منطقه را بر اساس توافقات خود طراحی کرده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#آمریکا