سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 21 مرداد 1398  ::  13:16   

وزیر دفاع ترکیه:

در صورت بروز مشکل در همکاری با آمریکا، ترکیه طرح خود را عملی خواهد کرد

سرویس ترکیه - خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که به جمهوری ترک قبرس شمالی سفر کرده است در مصاحبه مطبوعاتی خود با اشاره به مسئله شرق فرات عنوان کرد: در صورت بروز مشکل در همکاری با آمریکا، ترکیه طرح خود را عملی خواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که به جمهوری ترک قبرس شمالی سفر کرده است در مصاحبه مطبوعاتی خود با اشاره به مسئله شرق فرات عنوان کرد: خواستار جمع آوری سلاح هایی هستیم که در دست تروریست های منطقه است. آمریکا متفق ما است. نمی خواهیم این همکاری و اتفاق به هم بخورد. این را در مقاطع مختلف اعلام کرده ایم. زیرا در روند های پیش از این وقت زیادی را از دست دادیم. این بار نمی خواهیم چنین روندی تکرار شود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: به هیئت آمریکایی اعلام کردیم که در این منطقه {اشاره به شرق فرات} به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد کریدور ترور به وجود آید. می خواهیم باور کنیم که طرف های آمریکایی، مقامات نظامی متفقمان آمریکا در اظهاراتی که در این خصوص داشته اند جدی بوده و در خصوص عملی شدن این سخنان از خود جدیت به خرج خواهند داد. در صورت بروز هر گونه مشکل در این روند طرح ما وارد عمل خواهد شد. طرح های B یا C ما فعالیت های خودمان خواهد بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#آمریکا