سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 21 مرداد 1398  ::  23:08   

اصابت راکت به مناطق مختلف جنوب بغداد در نتیجه انفجار در انبار مهمات حشد الشعبی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وقوع انفجار در یک انبار اسلحه و مهمات متعلق به نیروهای حشد الشعبی در جنوب پایتخت عراق باعث شلیک چندین راکت شده و در نتیجه آن نیز شماری از افراد دچار جراحت شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از رسانه های خبری عراق، اداره دفاع مدنی شهر بغداد، پایتخت این کشور شامگاه امروز (دوشنبه) از وقوع آتش سوزی در یک انبار اسلحه و مهمات در داخل اردوگاه صقر در منطقه عویریج در جنوب این شهر خبر داد.

بنا بر اعلام اداره دفاع مدنی، هنگام تلاش نیروهای وابسته به آن برای مهار آتش سوزی در داخل اردوگاه مذکور، شماری از راکت های موجود در انبار اسلحه و مهمات در نتیجه آتش سوزی شلیک شده با این حال هیچ گونه تلفات جانی در پی نداشته است.

به دنبال آن نیز فرماندهی عملیات بغداد با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در نتیجه انفجار یک انبار مهمات در داخل اردوگاه صقر وابسته به سازمان حشد الشعبی، انفجارهای در جنوب این شهر روی داده بدون آن که تاکنون هیچ گونه تلفات جانی در پی داشته باشد.

هسته تاکتیکی کارشناسان نیز در این باره تاکید کرد که به دنبال آن که شعله های آتش به انبار مهمات تیپ 14 حشد الشعبی در داخل اردوگاه صقر در جنوب بغداد رسید، انفجار بزرگی روی داد که دو انبار بزرگ با مساحت تقریبی هزار متر مربع و یک پارکینگ ماشین آلات سنگین را در بر گرفته و خسارت زیادی به دنبال داشته است.

هسته مذکور ضمن تاکید بر این که اردوگاه صقر تحت کنترل نیروهای پلیس فدرال عراق است با این حال مقرهای چهار تیپ حشد الشعبی وابسته به سازمان بدر، گردان های جند الامام و گردان های سید الشهداء را در خود جای داده، اعلام کرد که انبار محل وقوع انفجار متعلق به گردان های سید الشهداء بوده است.

هسته تاکتیکی کارشناسان در این باره همچنین خاطر نشان ساخت که تاکنون به نظر می رسد مسئولیت انفجار بر عهده تیپ 14 حشد الشعبی بوده و در نتیجه سهل انگاری، ذخیره نامناسب و نبود عایق الکتریکی می باشد با این حال باید منتظر تکمیل تحقیقات برای اطلاع از عوامل و جزئیات این حادثه ماند.

در همین حال، برخی منابع امنیتی اعلام کردند که در نتیجه وقوع انفجار در داخل انبار متعلق به نیروهای حشد الشعبی در داخل اردوگاه صقر، چندین راکت به مناطق مختلف واقع در جنوب بغداد و در نزدیکی اردوگاه مذکور از جمله الدوره، ابودشیر و محله مکانیک اصابت کرده و این مسئله نیز همچنان ادامه دارد.

منابع دیگری نیز از اصابت چندین راکت به نزدیکی سفارتخانه آمریکا در منطقه سبز شهر بغداد خبر داده و تاکید کردند که به دنبال آن نیز صدای آژیر خطر از سفارتخانه به صدا درآمد.

سیف البدر، سخنگوی وزارت بهداشت عراق نیز به نوبه خود با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در نتیجه اصابت راکت در جنوب بغداد، دست کم 13 نفر دچار جراحت سبک شده و به دو بیمارستان شهر انتقال یافتند.

در نهایت نیز، سرلشکر سعد معن، سخنگوی وزارت کشور عراق با صدور بیانیه ای تاکید کرد که انفجار شدید در انبار مهمات متعلق به نیروهای پلیس فدرال و حشد الشعبی در داخل اردوگاه صقر در جنوب بغداد، 13 زخمی بر جای گذاشته که دو تن از آنها نیروی پلیس و چهار تن دیگر نیز از عناصر حشد الشعبی هستند.