سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  10:50   

طرح حزب بارزانی برای کسب آرای اقوام مختلف نینوا در انتخابات محلی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک منبع سیاسی از آماده سازی طرح حزب دمکرات کردستان برای انتخابات محلی در استان نینوا با هدف کسب آرای کردها، اعراب و دیگر قومیت های این استان خبر داد.

به گزارش کردپرس، پایگاه خبری بغداد الیوم بعد از ظهر دوشنبه از یک منبع سیاسی آگاه نقل کرد که حزب دمکرات کردستان (پارتی) به رهبری مسعود بارزانی، رئیس پیشین اقلیم کردستان در حال آماده سازی طرحی برای انتخابات شوراهای استانی عراق است تا بتواند آرای کردها، اعراب و دیگر قومیت های استان مرزی نینوا در شمال غرب این کشور را به دست آورد.

منبع مذکور که نام وی فاش نشده، در این باره اظهار داشت: حزب دمکرات با یک فهرست متشکل از شخصیت های کُرد، ایزدی و قومیت های دیگر در انتخابات محلی استان نینوا شرکت می کند و از یک فهرست دیگر متشکل از شخصیت های آکادمیک و شناخته شده نزد اهالی موصل (مرکز نینوا) حمایت خواهد کرد.

این منبع سیاسی آگاه همچنین تصریح کرد: حزب دمکرات میزان خشم ساکنان اصیل شهر موصل از در حاشیه قرار گرفتن نقش آنها و تسلط ساکنان مناطق حومه شهر بر استان را به خوبی درک کرده و به همین دلیل نیز از فهرست متشکل از شخصیت های آکادمیک و معروف عرب پشتیبانی خواهد کرد به امید آن که در انتخابات آینده آرای ساکنان شهر را نیز به دست آورد.

این در حالی است که بر اساس برنامه اعلام شده از سوی کمیسیون عالی مستقل انتخابات در عراق، انتخابات شوراهای استانی این کشور اوایل ماه آوریل سال آینده میلادی (اواسط فروردین 1399) برگزار خواهد شد.