سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  11:07   

خدشه به احساس امنیت در ایلام با نزاع خیابانی خونبار در شهر شباب

سرویس ایلام - در پی یک درگیری خیابانی در شهر شباب از شهرستان چرداول، سرنشینان پژو 405 با سه گلوله موتورسوار ایلامی را از پا درآورده و در میان بهت مردم محلی و مسافران، متواری شدند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس و به نقل از شاهدان عینی، در پی یک درگیری که دیروز بین یک نفر از اهالی شباب و یک فرد از اسلام‌آباد غرب کرمانشاه پیش آمد، فرد اسلام‌آبادی افراد زیادی از همشهریانش را برای نزاع دسته جمعی به شباب آورده و با تعداد زیادی از اهالی شباب درگیری پیدا می‌کنند.

شاهدان عینی و مغازه‌دارهای شباب به کردپرس گفتند که ابتدا یک درگیری خشونت بار با سلاح سرد (شمشیر) بین دو طرف روی داده و سپس سرنشینان خودرو پژو 405 با تعقیب یک موتورسوار او را با سه گلوله از پای درآورده‌اند.

سرهنگ قدرت رضایی، فرمانده انتظامی شهرستان چرداول در مورد این ماجرا که به قول اهالی شباب باعث شده آن‌ها به امنیت خود احساس خوبی نداشته باشند، گفت: ظهر دیروز مأموران از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 از وقوع یک فقره درگیری در داخل شهر شباب مطلع و بلافاصله به محل اعزام که برابر گزارش آنها، ۲ نفر مغازه دار با هم درگیر که با وساطت همجواران و مأموران با هم سازش و مورد منتفی شد.

این مقام انتظامی افزود: در تعاقب این درگیری، یکی  از منازعان در تماس تلفنی با دوستانش در یکی از شهرستانهای هم جوار، به قصد انتقام جویی آنها را به درگیری مجدد دعوت می کند.

سرهنگ رضایی افزود: در غروب روز گذشته چند نفر از دوستان وی با یک دستگاه پژو 405 وارد شهر شباب شده و در ورودی شهر، مقتول را در حالی که سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت بود با شلیک سه گلوله به قتل رسانده و سریعاً از محل متواری می شوند.

رضایی بدون اینکه از دستگیری قاتلان این حادثه عجیب در استانی که به قول فرماندهان انتظامی دارای ضریب بالایی در احساس امنیت است، از دستگیری ۲ نفر از منازعان در همان لحظات اولیه و انتقال آن‌ها به مقر انتظامی خبر داده است.

وی عنوان کرد: تحقیقات از افراد دستگیر شده در خصوص شناسایی عامل اصلی قتل و علت و انگیزه آن با هماهنگی مقام قضائی در دستور کار این انتظامی قرار دارد.

گفتنی است که شهر شباب به عنوان پیشانی ورود به استان ایلام و محل خدمات به گردشگران از اهمیت بالایی برخوردار است و هر گونه خدشه به امنیت اجتماعی این شهر لطمات بدی به توسعه استان خواهد زد.