سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  12:15   

انتقاد پارلمان عراق از وجود انبارهای اسلحه و مهمات در داخل شهرها

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نایب رئیس اول پارلمان عراق بر لزوم عدم وجود انبارهای اسلحه و مهمات در داخل شهرها و انجام عملیات گسترده برای مصادره انبارهای غیر دولتی تاکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، حسن کریم الکعبی، نایب رئیس اول مجلس نمایندگان عراق شامگاه دوشنبه با صدور بیانیه ای در واکنش به انفجار انبار مهمات متعلق به نیروهای حشد الشعبی در اردوگاه صقر در منطقه دوره در جنوب شهر بغداد، پایتخت این کشور، تاکید کرد که باید در شهرها هیچ گونه انبار اسلحه و مهمات وجود نداشته باشد و به همین منظور نیز یک عملیات بازرسی گسترده برای مصادره آنها انجام شود.

الکعبی در بیانیه خود در این باره آورده است: وجود انبارهای اسلحه و مهمات در نزدیکی شهرهای مملو از سکنه تبدیل به عامل نگرانی همیشگی شهروندان شده، روی ایمنی غیر نظامیان تاثیر می گذارد و جان آنها را می گیرد؛ این همان چیزی است که امروز (دوشنبه) شاهد آن بودیم جایی که در نتیجه انفجار انبار مهمات در اردوگاه صقر در دوره، شمار زیادی از منازل و شهروندان غیر نظامی و نیروهای امنیتی آسیب دیدند.

نایب رئیس پارلمان عراق ضمن تاکید بر لزوم تشدید مجازات مربوط به احداث انبارهای اسلحه و مهمات و مالکیت سلاح های بدون مجوز و غیر قانونی، از عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور درخواست کرد که اقدامات مربوط به عدم وجود انبارهای اسلحه و مهمات در داخل شهرها را اجرا کند و شدت بخشد.

الکعبی در پایان این بیانیه نیز درخواست کرد که برای اطمینان از اجرای مقررات ذی ربط، مصادره انبارهای تسلیحات سنگین و نیمه سنگین و مهمات خارج از کنترل دولت و مجازات همه افرادی که امنیت شهروندان را به خطر می اندازند، هر چه زودتر عملیات بازرسی گسترده در داخل شهرها انجام شود.