سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  12:23   

سلف سرویس کودکان در بیمارستان ارومیه راه اندازی شد

سرویس آذربایجان غربی- کارشناس مسئول تغذیه بیمارستان شهید مطهری ارومیه از راه اندازی سلف سرویس ویژه کودکان بیمار در بیمارستان شهید مطهری ارومیه جهت ترغیب کودکان به مصرف غذا، خبر داد.

به گزارش کردپرس، رسول رضایی عضو هیات مدیره انجمن تغذیه ایران شاخه آذربایجان غربی در گفت و گو با وب دا اظهار کرد: با توجه به اینکه بیماران بستری در بخش انکولوژی اطفال بعلت شیمی درمانی و داروهایی که مصرف می کنند تمایل کمتری برای خوردن غذا دارند، بدین جهت طرح هایی را برای ترغیب کودکان جهت مصرف غذا انجام دادیم.

وی افزود: یکی از این طرح ها دریافت مکمل های غذایی بود ولی این مکمل ها برای کودکان حالت روزمرگی پیدا می کرد و گاها استفاده نمی کردند یا اشتهایشان کم می شد به همین خاطر ما باید کاری انجام دادیم که بچه ها بتوانند از غذا  استفاده کنند و روی همین اصل با همفکری همکاران و واحد آشپزخانه بیمارستان و همچنین با شرکت طرف قرارداد غذای بیمارستان ، غذاها بصورت ویژه و سلف سرویس برای کودکان قرار داده شد.

عضو هیات مدیره انجمن تغذیه ایران ادامه داد: بر اساس نظر سنجی در خصوص علاقه مندی کودکان به انواع غذاها، اتاقی را در نظر گرفتیم که بچه ها خودشان بصورت سلف سرویس از غذاها استفاده کنند .

وی افزود: از آنجاییکه تغذیه مناسب برای تسریع در روند بهبود بیماری این کودکان بسیار موثر است ما همین کار را ادامه خواهیم داد تا بیماران دوره کوتاهی را در بیمارستان سپری کنند و با حالت سلامت از بیمارستان مرخص شوند .

رضایی در خصوص استقبال از این طرح گفت: از آغاز این طرح استقبال بچه ها بسیار خوب بوده و کودکانی که قبلا غذایشان روی میز اتاقشان باقی می ماند و استفاده نمی کردند خودشان راغب شده اند و بصور سلف سرویس خودشان غذا را انتخاب می کنند و بطور کامل استفاده می کنند .

کارشناس مسئول تغذیه بیمارستان شهید مطهری تصریح کرد: برای اجرای این طرح هزینه اضافی بر بیمارستان تحمیل نشده و با همکاری صمیمانه پیمانکار محترم این برنامه اجرا می شود