سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  12:47   

هواشناسی کردستان در خصوص احتمال بارش باران هشدار داد

سرویس کردستان- هواشناسی کردستان، احتمال بارش باران را از امروز تا پایان هفته برای استان پیش بینی کرد و نسبت به امکان رخداد رواناب های موقت هشدار داد.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس اظهار داشت: بر اساس نقشه ها و مدل های پیش یابی و با توجه به تداوم نفوذ جریانات مرطوب شمالی و شمال شرقی به استان، از امروز تا آخر هفته همچنان در ساعات عصر و شب، شاهد ناپایداری جوی به شکل تشکیل و رشد ابر، وزش باد(گاهی شدید) و رگبار و رعد و برق خواهیم بود.

بهرام چاره خواه افزود: این شرایط در بعدازظهر امروز و فردا (به ویژه در نیمه شرقی و جنوبی استان) محسوس تر خواهد بود و در این مدت امکان رخداد رواناب های موقت و کوتاه مدت دور از انتظار نیست.

او خاطرنشان کرد: آبگرفتگی موقت و سیلابی شدن مسیل‌ها و خسارت به محصولات در حال برداشت، برداشت شده و آماده انتقال به بازار فروش و گندم‌های خریداری شده مراکز خرید اثرات مخاطره ای این سامانه در استان است.

چاره خواه تاکید کرد: توصیه می‌شود از تردد در حاشیه مسیل ها، رودخانه ها و دره رودها خودداری شود و محصولات برداشت شده به انبارهای سرپوشیده منقل و یا پوششی برای آنها تهیه شود.