سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  13:03   

نماینده تهران در گفتگو با کردپرس مطرح کرد؛

نیازمند مدیریت یکپارچه بحران هستیم

سرویس ایران- محمد صادقی اظهار کرد: تلاش دستگاه ها در خدمات رسانی به زلزله زدگان تلاش خیلی گسترده ای بود اما اگر این تلاش ها در قالب مدیریت یکپارچه ای انجام شود در واقع بهره وری و اثرگذاریش بیشتر می گردد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با کردپرس با اشاره به موضوع مدیریت بحران در حادثه زلزله استان کرمانشاه،گفت:یک ناهماهنگی مدیریتی در منطقه وجود داشت که البته مسئولین و دستگاه های مرتبط خیلی تلاش کردند. من چون خودم در مناطق حادثه دیده ثلاث باباجانی و سرپل حضور داشتم شاهد زحمات همه نهادها بودم ولی وقتی زحمات مدیریت شده نبود و به هدر می رفت.

وی ادامه داد:ما در جاده شاهد ترافیک فشرده ای کمک های مردمی بودیم ولی وقتی این کمک ها مدیریت نشوند ممکن است در نقطه ای اقلام کمکی زیاد توزیع شود و در نقطه ای کمتر به دست مردم برسد،لذا نیازمند مدیریت یکپارچه ای هستیم.

صادقی با اشاره به قانون تشکیل شورای عالی مدیریت بحران در کشور،خاطر نشان کرد:ما یک قانون تشکیل شورای عالی مدیریت بحران داریم و قانون خوبی است در این قانون نظام تقسیم کار ملی پیشبینی شده است.قانون سال 93 مهلت آزمایشی بودنش تمام شده اما تمدید نشده است و باید از وزارت کشور سوال کرد که چرا تمدید نشده است.

وی افزود:در حال حاضر این قانون نیمبند اجرا می شود و اگر قانون بصورت کامل اجرا گردد شاهد یک ساختار منسجم برای مدیریت بحران ها هستیم.به نظر می رسد این قانون عملا اجرا نشده است.