سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  14:50   

افزایش استحکامات امنیتی در امتداد نوار مرزی عراق با سوریه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک منبع امنیتی در فرماندهی نیروهای مرزبانی بزرگ ترین استان عراق از افزایش استحکامات امنیتی در امتداد مرز مشترک با سوریه بنا به دلایل امنیتی خبر داد.

به گزارش کردپرس، یک منبع امنیتی در فرماندهی نیروهای مرزبانی استان الانبار در غرب عراق ظهر امروز (سه شنبه) در گفت و گو با پایگاه خبری السومریه نیوز اعلام کرد که بنا به دلایل امنیتی، استحکامات امنیتی در امتداد مرز مشترک با سوریه افزایش یافته است.

منبع مذکور در این باره اظهار داشت: در اقدامی با هدف افزایش استحکامات امنیتی، فرماندهان امنیتی مسئول منطقه غربی استان الانبار دستور دادند که در امتداد نوار مرزی با سوریه، سه برج مراقبت احداث گردند، شماری دوربین حرارتی نصب شوند و نیروهای گشت نیز استقرار یابند.

به گفته این منبع امنیتی، هواپیماها و پهپادهای ارتش عراق به صورت مداوم عملیات کنترل نوار مرزی مشترک با سوریه را انجام می دهند و همزمان با آن نیز اماکن استقرار هسته های گروه تروریستی داعش در مناطق بیابانی واقع در نزدیکی نوار مرزی را بمباران می کنند.

منبع مذکور که خواسته نامش فاش نشود همچنین تاکید کرد که نیروهای امنیتی عراق به صورت گسترده در نزدیکی نوار مرزی مشترک با سوریه مستقر هستند و به دلیل اقدام نیروی هوایی و توپخانه ارتش در پیگیری مداوم حرکت و فعالیت هسته های تروریستی داعش نیز، هیچ گونه تهدید و اقدامی از سوی آنها وجود ندارد.

برچسب‌ها:
#عراق
#سوریه
#الانبار
#نوار مرزی
#استحکامات امنیتی