سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  18:04   

تا 22 مرداد؛

کشاورزان کردستان 653 تُن گندم به دولت تحویل دادند

سرویس کردستان- خرید تضمینی گندم کشاورزان کردستان تا 22 مرداد ماه به653 هزار تن رسید و همچنان روند تحویل گندم به مراکز خرید در استان ادامه دارد.

به گزارش کُرد پرس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان جمال صالحی، مدیر شرکت بازرگانی دولتی استان کردستان در جلسه کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی کردستان گفت: بهای 73 درصد از گندم خریداری شده کشاورزان استان پرداخت شده و در یکی دو روز آینده هم بخش دیگری از بهای گندم به حساب  گندم کاران واریز می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت:  32 هزار هکتار از مزارع آبی استان هم زیر کشت گندم رفته بود که امیدواریم مثل سال گذشته رتبه دوم تولید گندم  کشور را کسب کنیم.

فرید سپری در این جلسه افزود: تامین نهاده های دامی در کشور روند بسیار خوبی داشته و در حال حاظر قیمت  این نهاده ها در کشور به تعادل رسیده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سید احمد ذکریای نژاد تصریح کرد:  از اواسط اسفند سال گذشته تا اکنون بیش از 81 هزار تن نهاده در استان توزیع شده و در حال حاظر هم هیچ گونه مشکلی در خصوص تامین نهاده های دامی در استان نداریم.

وی با اشاره به ورود تناژ بالای نهاده  های دامی در آینده نزدیک به استان گفت: از تمام ظرفیت سیلویی و سوله ای  استان برای ذخیره سازی این نهاده ها در استان استفاده خواهیم کرد و در این راستا هم مشکلی نخواهیم داشت.

 مدیر کل پشتیبانی امور دام کردستان هم از توزیع 8.5 میلیون تن نهاده دامی در سال 97 و 98  توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور خبر داد و تصریح کرد: در حال حاظر 2 میلیون تن نهاده در بنادر کشور موجود است و به زودی به استان های کشور حمل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید برای ذخیره سازی نهاده های دامی در استان از سیلو ها و سوله های مناسب استفاده کنیم تاکید کرد: در تیر ماه امسال 4 ملیون 200 هزار  قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان صورت گرفته است.