سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 22 مرداد 1398  ::  20:14   

وزارت دفاع ترکیه:

اقدامات برای زیرساخت مرکز عملیات مشترک ترکیه – آمریکا آغاز شده است

سرویس ترکیه – وزارت دفاع ترکیه با اشاره به سفر هیئت نظامی آمریکا به ترکیه عنوان کرد: اقدامات زیرساختی با هیئت 6 نفره آمریکایی که برای ایجاد مرکز عملیات مشترک ترکیه – آمریکا به شانلی اورفا آمده بودند آغاز شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، در پی سفر هیئت آمریکایی به شانلی اورفای ترکیه و بازدید از مناطق مرزی در راستای توافق ترکیه – آمریکا برای تاسیس منطقه امن در شمال سوریه، وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای با اشاره به این تحولات عنوان کرد: اقدامات زیرساختی با هیئت 6 نفره آمریکایی که برای ایجاد مرکز عملیات مشترک ترکیه – آمریکا به شانلی اورفا آمده بودند آغاز شده است.

در بیانیه وزارت دفاع ترکیه آمده است: اقدامات جدی برای تاسیس این مرکز در دستور کار قرار گرفته است. برای ساخت و تاسیس مرکز عملیات مشترک ترکیه – آمریکا و همچنین آغاز به کار فوری این مرکز بدون اتلاف وقت تمامی اقدامات در حال پیگیری است.

لازم به ذکر است، ترکیه و آمریکا در 7 آگوست 2019 میلادی بعد از یک دور از مذاکرات سه روزه در آنکارا برای تاسیس یک مرکز عملیات مشترک در ترکیه به منظور تاسیس منطقه امن به صورت هماهنگ و با همکاری یکدیگر به توافق رسیده بودند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#سوریه