سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  07:13   

حمایت HDP از سخنان اخیر مسعود بارزانی:

سخنان بارزانی با پیام اوجالان همخوانی دارد

سرویس ترکیه - عمر اوجالان، نماینده شانلی اورفا در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP)، در اظهاراتی با حمایت از سخنان مسعود بارزانی رئیس سابق اقلیم کردستان عراق عنوان کرد: سخنان بارزانی با پیام اوجالان همخوانی دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، عمر اوجالان، نماینده شانلی اورفا در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP)، در اظهاراتی با حمایت از سخنان مسعود بارزانی رئیس سابق اقلیم کردستان عراق در جلسه رهبران قبایل اقلیم عنوان کرد: اظهارات جناب بارزانی برای ما بسیار مهم و با ارزش است. افرادی که از این ذهنیت حمایت می کنند که دیگر نباید خون کردها به دست خود کردها ریخته شود؛ بایستی حول محور ارزش های مشترک کردها گرد هم بیایند. از همین رو ما این نگاه را مثبت تلقی کرده و از آن حمایت می کنیم. در عین حال نیز به مسئولیت هایی که در این خصوص بر عهده ما قرار دارد، عمل می کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: چیزی که کردها در این برهه از زمان بیش از هر چیز دیگری به آن نیاز دارند اتحاد و برابری است. برای جلوگیری از این موضوع نیز هر روز توطئه صورت می گیرد. سخنان بارزانی در این خصوص بسیار مهم است زیرا در قرن 21. کردها دیگر تحمل شکست را ندارند. در این روند اظهارات بارزانی با پیام عبدالله اوجالان همخوانی دارد و این نیز نشانه همفکری کردها با یکدیگر است.

اوجالان خاطرنشان کرد: هر حرفی که از سوی جناب بارزانی گفته می شود برای ما با ارزش است. تفکرات وی در خصوص این که دیگر دعوای برادری به وجود نیاید برای ما با ارزش است. عبدالله اوجالان نیز در این خصوص نقشی را که برعهده ایشان است به خوبی ایفا خواهد کرد. جناب بارزانی نیز بر این تفکر است. این جنگی که سال هاست در حال ادامه است باید به پایان برسد.

لازم به ذکر است، مسعود بارزانی چند روز پیش در جلسه ای عنوان کرده بود: "گاهی توپباران و بمباران از سوی ایران و ترکیه روی می دهد. اگر در اینجا بهانه ای داده نشود، نه توپباران روی می دهد و نه بمباران، به همین دلیل باید این وضعیت حل شده و به آن رسیدگی شود و نباید مردم منطقه تاوان شرایط نامناسب را بدهند و ما  بر روی این موضوع به صورتی کار می کنیم  که نباید بار دیگر خون کُرد به دست کُرد ریخته شود."

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#اقلیم کردستان
#مسعود بارزانی