سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  07:44   

خبرگزاری Mezopotamya مدعی شد:

عمق منطقه امن شمال سوریه 5 کیلومتر خواهد بود

سرویس ترکیه - خبرگزاری Mezopotamya ترکیه در خبری مدعی شده است که از برخی منابع موثق به مفاد توافقنامه ترکیه - آمریکا دست پیدا کرده است که بر اساس این توافقنامه منطقه امنی که ترکیه و آمریکا بر سر آن به توافق رسیده اند در عمق 5 کیلومتری شمال سوریه ایجاد خواهد شد.

به گزارش کردپرس، در حالی که بحث ها پیرامون توافق اخیر ترکیه – آمریکا در خصوص ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به اوج خود رسیده است و محافل سیاسی و رسانه های مختلف در خصوص جزئیات توافق 7 آگوست ترکیه – آمریکا در خصوص تاسیس مرکز عملیات مشترک برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به گمانه زنی های مختلف می پردازند خبرگزاری Mezopotamya ترکیه در خبری مدعی شده است که از برخی منابع موثق به مفاد این توافقنامه دست پیدا کرده است که بر اساس این توافقنامه منطقه امنی که ترکیه و آمریکا بر سر آن به توافق رسیده اند در عمق 5 کیلومتری شمال سوریه ایجاد خواهد شد.

این خبر که با امضای ناظم داشتان، خبرنگار این خبرگزاری منتشر شده است، اعلام می کند: بر اساس اطلاعات به دست آمده از متن توافقنامه ترکیه – آمریکا منطقه امن در شمال سوریه در 100 کیلومتری امتداد مرزهای جنوبی ترکیه و در عمق 5 کیلومتری خواهد بود. این منطقه از گری سپی تا سرکانی امتداد خواهد داشت که روستاها و مزارع این منطقه را در برمی گیرد. نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه و یگان های مدافع خلق YPG از 5 کیلومتر عقب نشینی کرده و کنترل منطقه به نیروهای نظامی محلی که ایجاد خواهد شد؛ واگذار می شود. همچنین سلاح های سنگین به فاصله 20 کیلومتری از این منطقه منتقل خواهد شد.

لازم به ذکر است، طرحی که خبرگزاری Mezopotamya مدعی آن است که در توافق ترکیه – آمریکا مورد تصویب قرار گرفته است دقیقاً طرح ارتش دموکراتیک سوریه برای منطقه امن در شمال این کشور که با خواسته ها و مطالبات ترکیه در خصوص این منطقه در تناقض کامل است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#آمریکا