سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  09:59   

مشاور نخست وزیر سوریه:

طرح منطقه امن یک طرح اشغالگرانه و تجزیه طلبانه است

سرویس سوریه - عبدالقادر عزوز، مشاور نخست وزیر سوریه در اظهاراتی با اشاره به اقدامات ترکیه برای تاسیس منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: طرح منطقه امن یک طرح اشغالگرانه و تجزیه طلبانه است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، عبدالقادر عزوز، مشاور نخست وزیر سوریه در اظهاراتی با اشاره به اقدامات ترکیه برای تاسیس منطقه امن در شمال سوریه عنوان کرد: ترکیه از آغاز بحران در سوریه در تلاش برای بهره برداری از مسئله پناهندگان سوری در خاک ترکیه است. پناهندگانی که به دلیل تروریست ها و تحریم های اقتصادی مجبور به ترک سرزمین خود شده اند. بسیاری از پناهندگان سوری که در خاک ترکیه حضور دارند از سیاست های رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در عذاب هستند؛ زیرا ترکیه با رفتارهای زشتی که علیه پناهندگان سوری صورت می گیرد برخورد جدی نمی کند. سکوت بین المللی نیز به این مسئله دامن می زند.
وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ترکیه به روش های مختلفی از پناهندگان سوری بهره برداری می کند، فشار به دمشق با استفاده از پناهندگان سوری و جلوگیری از بازگشت داوطلبانه آنان به سوریه یکی از این روش ها است، ترکیه با استفاده از فاکتور پناهندگان سوری به اروپا نیز فشار می آورد تا ترکیه را به عنوان عضو اتحادیه اروپا بپذیرند. در کنار این مسائل ترکیه و شخص اردوغان سیاست های ترک سازی در شمال سوریه را از طریق منطقه امن در پی گرفته است. طرحی که در واقع یک طرح اشغالگرانه و تجزیه طلبانه است. طرحی که رئیس جمهور ترکیه در پی جبران شکست های خود از طریق آن است. 

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه