سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  12:28   

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ارومیه:

آذربایجان غربی سرزمین حماسه هایی است که هرگز از تاریخ افتخارات ایران جدا نمی شود/ دشمنان مذاکره را برای شکست ما می خواهند

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور افتتاح و کلنگ زنی 3 هزار و 200 پروژه عمرانی طرح محرومیت و توزیع 500 سری جهیزیه اهدایی مقام معظم رهبری امروز وارد ارومیه شد.

به گزارش کردپرس، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه در سفر به ارومیه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: هدف از سفر به آذربایجان غربی بازدید از آخرین وضعیت مناطق مرزی و مرزهای استان و نیز گسترش رزمندگان اسلام روی خطوط مرزی این استان است.

وی افزود: امروز ۳۲۰۰ پروژه عمرانی و کلنگ زنی ۱۲۵۰ پروژه عمرانی محرومیت زدایی و اهدایی مقام معظم رهبری به مردم آذربایجان غربی افتتاح می شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: تنها راه نجات ما دوری و فاصله گرفتن از دشمنان است و منطق مذاکره امروز دیگر مسخ شده و ملت می دانند هر چه دشمن می گوید نسخه شکست دادن ما است و آنها مذاکره را برای شکست ما می خواهند، اما امت ایران اسلامی با امام و اسلام پیوندی برقرار کرده است که آن حقیقت زنده ایستادگی پایان ناپذیر و شکست ناپذیر است.

سردار سلامی با بیان اینکه آذربایجان غربی خطه رزمندگان و جان نثاری مردان غیوری است که در دوران انقلاب اسلامی موجب ماندگاری انقلاب اسلامی شدند ادامه داد: سیمای مردم این سرزمین به بلندای ارتفاعات حاج ابراهیم، قندیل و... با آن صلابت و سرسختی و استقامت هستند و از جانب دیگر همانند دشت های صاف و سبز و مخملین آن با نشاط و مهربان و سرسبزند، اینجا سرزمین حماسه هایی است که هرگز از تاریخ افتخارات کشور بزرگ ایران جدا نخواهد شد.

وی افزود: اینجا سرزمین شهیدان بزرگ است بیش از ۲ هزار شهیدی که جان عزیزشان را در این سرزمین برای صلابت و امنیت کشور ایران اسلامی داده اند از خداوند مسئلت داریم ما را در ادامه آن راه نورانی آنان و اهتزاز نگه داشتن پرچم کشورمان یاری کند.

در این مراسم سردار سرتیپ محمد تقی اوصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهدا نیز اظهار داشت: افتتاح و کلنگ زنی ۴ هزارو ۴۵۰ پروژه در عرصه های عمرانی و محرومیت زدایی در آذربایجان غربی، تهیه و تدارک ۵۰۰ سری جهیزیه برای نوعروسان، احداث ۲ هزارو ۷۰۰ پروژه محرومیت زدایی در مناطق مرزی و روستایی، پل سازی، مدرسه سازی ، مسجد سازی و همینطور افتتاح و کلنگ زنی۵ پروژه کلان در قالب طرح کرامت در حاشیه شهرهای ارومیه، خوی و مهاباد جز پروژه های امروز با حضور سردار سلامی است.

سردار اوصانلو ادامه داد:  احداث ۱۲۰ پروژه پیشرفت و آبادانی با پوشش ۲۰۰ روستا ، راه اندازی ۸۵۰ واحد اقتصادی مقاومتی زودبازده ، آغاز احداث ۱۰۰۰ واحد مسکن با همکاری بهزیستی استان که از مرداد ماه سال جاری آغاز شده، اعزام اکیپ های پزشکی به مناطق محروم و احداث بیمارستان های صحرایی، حمایت از ایتام و بیماران صعب العلاج را نیز از دیکر پروژه های محرومیت زدایی در استان برشمرد.

به گزارش کردپرس، امروز صبح سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با استقبال مسئولان آذربایجان غربی از طریق فرودگاه بین المللی ارومیه وارد آذربایجان غربی شد.

وی در ابتدای ورود ضمن ادای احترام و نثار فاتحه به مقام شامخ شهدای آذربایجان غربی با حضور در آیین اهدای ۵۰۰ سری جهیزیه اهدایی مقام معظم رهبری در بین زوج های جوان ارومیه شرکت کرد.