سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  13:23   

آتش نشانان مانع خودکشی جوان بوکانی شدند

سرویس آذربایجان غربی- سرپرست سازمان  آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان از نجات جان یک جوان 26 ساله که قصد خودکشی داشت، خبر داد.

به گزارش کردپرس، فواد هاشمی در جمع خبرنگاران گفت: ساعت ۱۴ ظهر دیروز، پس از تماس پلیس انتظامی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع داده شد که در خیابان بعثت در بوکان یک فرد جوان قصد آتش زدن منزل و اقدام به خودکشی دارد که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۱ این سازمان به محل اعزام شدند.

وی افزود: این جوان ۲۶ ساله با باز کردن شیر گاز و اقدام به آتش زدن فرش و موکت کرده بود و قصد خودکشی و از بین بردن منزل خود را داشت.

سرپرست سازمان آتش نشانی ادامه داد: ماموران آتش نشانی با شکستن در و برش شیشه های آن ساختمان  وارد منزل این فرد شدند و ضمن تلاش دو ساعته توانستند با یاری ماموران انتظامی و فوریت های پزشکی جوان مذکور را از خودکشی منصرف کرده و به بیمارستان انتقال دهند.

به گزارش کردپرس، آمار دقیقی از خودکشی ها در بوکان در دسترس نیست اما بنا بر اخبار منتشر شده اوایل فروردین ماه سال جاری یک تازه داماد در روز فردای عروسی خود را حلق آویز کرد و در اردیبهشت ماه نیز دو جوان 30 و 32 ساله در دو حادثه جداگانه خودکشی کردند. چهارم تیر ماه نیز خبر خودکشی یک جوان 17 ساله در بوکان منتشر شد.