سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  14:08   

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با کُرد پرس؛

احتمال تبانی تازه علیه کُردهای سوریه

سرویس کرمانشاه- حشمت الله فلاحت پیشه از احتمال تبانی تازه ای در قبال کردهای سوریه و دیگر جمعیت های ساکن در این کشور هشدار داد.

این تحلیل گر سیاسی در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: در طول دوران فعالیت داعش، کردها هم در عراق و هم در سوریه آسیب جدی دیدند و در شرایطی که بسیاری از کشورها به دنبال منافع خودشان بودند فقط جمهوری اسلامی ایران بود که کمک کرد.

وی افزود: اگر کمک های ایران نبود ما با جنایات ضدبشری زیادی مواجهه می شدیم.

فلاحت پیشه با بیان اینکه در سوریه شرایط تازه ای شکل گرفته است، اظهار کرد: در این شرایط کردها مجبور شده اند یکسری خاکریزهای امنیتی برای خودشان بسازند که وضعیتی مانند کوبانی دوباره شکل نگیرد.

وی گفت: برخی کشورها مشکلات امنیتی و جمعیتی خودشان را می خواهند در سوریه حل کنند، در صورتی که بخشی از راهکار مسائل امنیتی ترکیه در خود ترکیه و در استان های عمدتاً کردنشین این کشور وجود دارد.

نماینده مردم اسلام آباد و دالاهو در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آمریکا در شرایطی است که متأسفانه آقای ترامپ به عنوان یک تاجر سیاسی آمادگی تبانی بر سر هر گروه جمعیتی را دارد.

حشمت الله فلاحت پیشه گفت: امیدوارم جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که کردها در منطقه آن را دارای یک سیاست منصفانه در قبال خودشان تعریف کرده اند مواظب باشد در شرایط کنونی کردها و دیگر جمعیت های ساکن سوریه قربانی تبانی تازه ای نشوند.