سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  18:43   

محوری‌ترین برنامه سند تحول قضایی، تکریم ارباب رجوع است

سرویس کردستان- رئیس مرکز حراست و اطلاعات قوه قضائیه با بیان اینکه محوری‌ترین برنامه سند تحول قضایی، تکریم ارباب رجوع است، افزود: راهبردهای متناسب برای تحقق این مساله مهم طراحی و در حال اجرا شدن است.

به گزارش کردپرس؛ حجت الاسلام عبداللهی که بعنوان نماینده رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای اداری صحبت می کرد، افزود: حرکت بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، اعتمادسازی در بخش‌های مختلف جامعه و افزایش اعتماد عمومی، کاهش حجم زیاد پرونده‌های قضایی و کاهش فرایند دادرسی، برخورد قاطعانه با مفاسد درون‌سازمانی و برون‌سازمانی از دیگر محورهای سند تحول قضایی است.

وی ادامه داد: حفظ شان دستگاه قضا، ارتباط گسترده ارکان قوه قضائیه با مردم، نخبگان و اصحاب رسانه، از دیگر موارد این سند است.

رییس مرکز حراست و اطلاعات قوه قضاییه، تصریح کرد: هدف از سفر نمایندگان ویژه رئیس قوه قضاییه به شهرستانهای کردستان، ارتباط رودرو با مردم در راستای تسهیل در روند امور ارباب رجوع  با دستگاه قضاست.

دیدار با مردم، بازدید از دادگستری و مجموعه های مرتبط در سقز، دیدار با امام جمعه و رئیس مرکز بزرگ سقز از دیگر برنامه های این مقام قضایی در سقز بود.