سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  19:49   

جلسه شورای اداری شهرستان بانه با حضور رییس سازمان بازرسی کل کشور

تعدادی زیادی از مفسدین اقتصادی دستگیر شدند

سرویس کردستان- رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: تعداد زیادی از مفسدین اقتصادی دستگیر شدند و تعدادی نیز تحت پیگرد قانونی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار کرد پرس ناصر سراج روزچهار شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بانه با بیان اینکه رئیس قوه قضاییه مرد عمل هستند اظهار داشت: سازمان بازرسی کل کشور در  برخورد با مفسدان اقتصادی هیچگونه خط قرمزی ندارد و هر جا فسادی باشد قضات ما وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی حضور دارند و اقدام خواهند کرد.

وی بیکاری را ریشه بسیاری از ناهنجاری ها و مشکلات کشور دانست و گفت: اگر بتوانیم اشتغال را به حد قابل قبولی برسانیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. با توجه به هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم ها نتوانستیم اشتغال را به میزان قابل قبول برسانیم که امیداوریم در آینده شرایط موجود را بهبود ببخشیم.

سراج اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی مسئولین ما درگیر جنگ بودند و مفسدان و فرصت طلبان از موقیت های موجود سوء استفاده کردند با اقدامات انجام شده اجازه نخواهیم داد کسی به بیت المال و اموال عمومی دست درازی کند.

سراج به تحریم های ظالمانه امریکا علیه کشور اشاره کرد و افزود: تحریم های 40 ساله بر اقتصاد کشور سایه افکنده و اکنون بالاترین درجه تحریم ها برما تحمیل شده که حتی اجازه نمی دهند که دارو وارد کشور شود و پول نفت ما را دپو می کنند و اجازه صادرات هم نمی دهند.

وی به شبکه های تلویزیونی مخالف اشاره کرد و گفت: بیش از 300 شبکه ای ماهواره ای فارسی زبان علیه کشور ما تبلیغ می کنند و شبکه های داخلی ما تا لب مرزها برد دارند و برون مرزهای ما بینده ندارند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه کشور ما در چند سال با تمام توان با 6 کشور قدرتمند جهان مزاکره کرد  اضافه کرد: امریکا اولین کشوری بود که از برجام خارج شد اما اسرار دارند که جمهوری اسلامی در برجام بماند.

وی با تاکید بر ضرورت اتحاد و همدلی میان مسئولین کشور گفت: با اتحادی که بین مسئولین کشور ایجاد شده مشکلات کشور حل خواهد شد.

سراج با اشاره به بیانات رهبر انقلاب افزود: باید فعالیت های زود بازده را آغاز کنیم و وابستگی به خارج را کم کنیم و بنابر فرمایشات رهبر انقلاب انقلاب اقتصادی ایجاد کنیم.

بانه یکی از امن ترین شهرهای استان کردستان است

در ادامه سرپرست فرمانداری شهرستان بانه گفت:شهرستان بانه با 84 کیلومتر مرز مشترک با اقلیم کردستان عراق به لحاظ امینت دومین شهر استان کردستان است و یکی از امن ترین شهرهای استان و کشور محسوب می شود.

محمد امین زاده افزود: امنیت پایدار در شهرستان مرزی بانه با حمایت و تلاش دولت مردان حاصل شده که اکنون این شهر مرزی یکی از امن ترین شهرهای کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه امنیت تا زمانی پایدار خواهد ماند که اشتغال ایجاد شود افزود: بازگشایی معابر موقت مرزی یکی از مهمترین مطالبات مردم بانه است که با بازگشایی این معابر یکی خواسته های مهم مردم محقق می شود.

امین زاده گفت: بعد از جنگ تحمیلی شهرستان بانه با وجود سرمایه گذاران خوش نام به نگین اقتصادی غرب کشور تبدیل شده که این امر با حمایت و همراهی مسئولین و همت سرمایه گذاران و مردم محقق شد.

وی اظهار داشت: کارکرد تجاری شهرستان مرزی بانه در معرفی فرهنگ و هنر شهرستان بانه نقش بسزایی داشته و جشنواره های فرهنگی و هنری زیادی در بانه با همت مردم برگزار شده است.

امین زاده گفت: یکی از مطالبات مردم افزایش تعداد قضات دادگستری و تسریع در روند رسیدگی به پرونده ها است و تسریع در روند عملکرد پزشکی قانونی است.

وی با بیان اینکه کشاورزی در شهرستان بانه به دلیل کوهستانی بودن منطقه درآمد زایی ندارد اظهار داشت: پرداخت  تسهیلات اشتغال زایی به مرز نشینان  و ایجاد اشتغال از دیگر مطالبات مردم است.

عملکرد قوه قضاییه امید بیشتری در مرد ایجاد کرده است

در ادامه این جلسه نماینده مردم شهرهای سقز و بانه گفت: با عملکرد مثبت قوه قضایه در چند ماه اخیر امید بیشتری در مردم نسبت به دستگاه قضایی ایجاد شده که این رسیدگی مایه خوشحالی است.

محسن بیگلری افزود: مردم انتظار دارند که دستگاه قضایی با انها همراهی کند این همراهی و همدلی در دستگاه قضایی ایجاد شده و عملکرد قوه قضاییه قابل تقدیر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بسته شدند بازارچه های مرزی اشاره کرد و اظهار داشت: بدون توجه به وضعیت معیشت مردم و بدون کارشناسی مرزهای موقت مرزی بسته شد که تاثیر بسیار مخربی بر معشیت مردم گذاشته است.

بیگلری اضافه کرد: روند رسیدگی به پرونده ها باید با سرعت بیشتری در دادگستری انجام شده و اجرای حکم نیز با تاخیر انجام شود.

وی به کمبود پزشک در پزشکی قانونی اشاره کرد و گفت: در شهرستان بانه تنها یک پزشک قانونی وجود دارد بنابر عقاید مذهبی باید خاکسپاری اجساد در اسرع وقت و همان روز اول انجام شود که با توجه به کمبود پزشک این مهم مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.