سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  20:59   

مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ماکو:

منطقه آزاد ماکو دروازه اقتصادی ورود به اروپا است

سرویس آذربایجان غربی- مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: موقعیت خاص جغرافیایی اقتصادی و قرارگیری منطقه آزاد ماکو دروازه ورود به اروپا برای ترویج کسب و کار است و رویکرد مدیریتی ما در راستای بهبود در پیشرفت مستمر برنامه های این سازمان قرار دارد.

به گزارش کردپرس، به نقل از سازمان منقطه آزاد ماکو؛ محمدرضا عبدالرحیمی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل این سازمان گفت: ۳۰ درصد حمل ونقل کشور از سوی فعالین این حوزه و لجستیک این منطقه صورت می گیرد.

وی افزود: بیش از ۹۰ واحد صنعتی در این منطقه فعالیت دارند و به تولید ناخالص داخلی کمک می کنند و این تنها بخشی از پتانسیلهایی است که منطقه آزاد ماکو در اقتصاد ایران نقش ایفا می کند .

عبدالرحیمی ادامه داد: منطقه آزاد ماکو که دومین منطقه آزاد کشور بعد از منطقه آزاد اروند از لحاظ جمعیت استدارای نیروی انسانی و کار مساعد برای ورود به بازار کار و تولید است. همچنین ۳۵ درصد وسعت ۴۰۰ هزار هکتار منطقه آزاد ماکو را ارتفاعات، تالابها و سنگهای بازالتی تشکیل می دهد که این در کنار تبدیل شدن به ظرفیت در جایگاه خود بی نظیر است .

وی تاکید کرد: دانش بنیان بودن، مردمی بودن و درون زایی درجوار برون گرایی در مجموعه مناطق آزاد که یکی از سازوکارهای عملیاتی سازی اقتصاد مقاومتی است. از سویی دیگر استفاده از ظرفیت های فناورانه و تکنولوژی های روز کشورها در راستای تقویت اقتصاد ملی از سوی منطقه آزاد ماکو پیگیری خواهند شد .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو جهت گیری سازمان را در زمینه تخصیص منابع و امکانات در شهرستان های منطقه آزاد ماکو را عادلانه و متوازن یاد کرد و گفت:سازمان با آغوشی باز از همه تفکرات سیاسی و ازهمه شهرهای منطقه آزاد ماکو با در نظر گرفتن رویکردهایش می پذیرد .

گفتنی است؛ باحکم «مرتضی بانک» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی،«محمدرضا عبدالرحیمی» به عنوان «رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزادتجاری ـ صنعتی ماکو» منصوب شد .