سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 24 مرداد 1398  ::  07:26   

دیدار مقامات نظامی ارتش ترکیه با هیئت آمریکایی در مرز آک چاکال ترکیه

سرویس ترکیه - هیئت 6 نفره آمریکایی که به ترکیه سفر کرده است در منطقه مرزی آک چاکال در استان شانلی اورفای ترکیه با ژنرال سینان یایلا، فرمانده یگان قول اردو 7. دیاربکر و هیئت همراه وی دیدار و گفتگو کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اخلاص، هیئت 6 نفره آمریکایی که به منظور تاسیس مرکز عملیات مشترک برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به ترکیه سفر کرده است در منطقه مرزی آک چاکال در استان شانلی اورفای ترکیه با ژنرال سینان یایلا، فرمانده یگان قول اردو 7. دیاربکر و هیئت همراه وی دیدار و گفتگو کرده است.

ژنرال سینان یایلا صبح امروز در خصوص جزئیات منطقه امن در شمال سوریه و همچنین تاسیس مرکز عملیات مشترک آمریکا – ترکیه در شانلی اورفا به منطقه صفر مرزی آک چاکال آمده و تحت تدابیر شدید امنیتی با هیئت آمریکایی دیدار کرده است.

این دیدار در حالی صورت می گیرد که این هیئت آمریکایی روز گذشته نیز با فرمانده یگان های مرزی 3. ارتش ترکیه دیدار کرده بود.

هیئت 6 نفره آمریکایی که سه روز پیش به ترکیه سفر کرده است در دو روز اخیر بازدیدهای متعددی از مرزهای جنوبی ترکیه به عمل آورده و با فرمانده نظامی ترکیه دیدار و از یگان های مختلف نظامی این کشور بازدید به عمل آورده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#سوریه