سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 24 مرداد 1398  ::  08:10   

نماینده پیشین مجلس عراق هشدار داد؛

خطر تصرف برخی مناطق کرکوک توسط داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده پیشین کرکوک در مجلس عراق، هشدار داد که داعش بار دیگر تبدیل به تهدید جدی علیه بسیاری از مناطق کرکوک شده و خطر تصرف دوباره حویجه و دیگر مناطق عراق توسط داعش وجود دارد.

به گزارش کردپرس، شاخوان عبدالله عضو هیئت ویژه عادی سازی وضعیت کرکوک و نماینده پیشین این استان در مجلس عراق از حزب دمکرات کردستان (پارتی) تأکید کرد که داعش در محدوده استان کرکوک با قدرت کامل حضورداشته و از بین نرفته و پس از آزادسازی حویجه از اشغال داعش توسط نیروهای عراقی نیز هیچ جسدی از عناصر این گروه در منطقه مشاهده نشده و تمام اعضای آن در استان کرکوک باقی مانده و برخی از آنان خود را میان آوارگان پنهان کرده اند.

وی افزود که اگر راه حلی برای این وضعیت یافت نشود رویدادهای سال های پیش در کرکوک تکرار شده و بسیاری از مناطق کرکوک از جمله حویجه، ریاض و رشاد در خطر اشغال توسط داعش قرار دارند.

همچنین هشدار داد که به جز مناطق اطراف کرکوک خود این شهر نیز در معرض تهدید داعش قرار دارد؛ زیرا دیوار امنیتی که نیروی پیشمرگ در اطراف کرکوک ایجاد کرده بود از بین رفته و تردد داعش به این شر تسهیل شده و عناصر این گروه در میان مردم و ادارات و نیروهای امنیتی کرکوک نفوذ پیدا کرده اند.