انتشار:  شنبه 26 مرداد 1398  ::  18:53   

عذرخواهی فرماندار فلوجه از اهالی اقلیم کردستان در پی ضرب و شتم یک جوان کُرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - اقدام برخی افراد در ضرب و شتم یک جوان کُرد دارای رستوران در فلوجه، عذرخواهی فرماندار این شهرستان سُنی نشین واقع در غرب عراق از اهالی اقلیم کردستان را در پی داشت.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، عیسی السایر، فرماندار فلوجه در شرق استان مرزی و سنی نشین الانبار در غرب عراق از ظهر امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای از اهالی اقلیم کردستان به دلیل اقدام برخی افراد در ضرب و شتم یک جوان کُرد دارای رستوران در این شهر عذرخواهی کرد.

در بیانیه السایر در این باره آمده است: آن چه روی داده این بود که برخی افراد مست اواخر شب چهارشنبه گذشته به مالک یک رستوران که از اهالی اقلیم کردستان است، حمله کردند با این حال چنین کاری بازتاب دهنده رفتار اهالی فلوجه نیست که شهرهای اقلیم به ویژه اربیل آنها را در آغوش گرفت.

فرماندار فلوجه در بیانیه خود ضمن تاکید بر این که مالک رستوران پیشتر مورد استقبال قرار گرفته و فرمانداری همه امکانات لازم برای افتتاح رستوران را در اختیار وی قرار داده، خاطر نشان ساخت که آن چه روی داده به دور از رفتارهای اخلاقی اهالی این شهرستان می باشد.

السایر ضمن عذرخواهی از اهالی اقلیم کردستان به نمایندگی از فرمانداری و مردم فلوجه، تاکید کرد که شخصا بازخواست افراد بازداشت شده به اتهام ضرب و شتم جوان کُرد را بر عهده می گیرد و آنها برای کاری که انجام دادند مجازات خواهند شد.

این در حالی است که پیشتر یک منبع امنیتی ضمن اعلام این که یکی از اهالی اقلیم کردستان به نام هنر با یک دختر از اهالی شهر فلوجه ازدواج کرده و ساکن این شهر عرب نشین واقع در 69 کیلومتری غرب بغداد، پایتخت عراق شده جایی که دارای یک رستوران غذاهای کبابی است، گفته بود که این جوان کُرد در محل کار خود نیز با لباس کُردی حاضر می شود با این حال در این اواخر مورد ضرب و شتم برخی افراد قرار گرفته که از وی درخواست کردند رستوران خود را ببندد.

منبع مذکور ضمن تاکید بر این که نیروهای امنیتی پس از دریافت اطلاعات مربوط به این حادثه، عاملان آن را بازداشت کرده و متعهد شدند که برای جوان کُرد حفاظت کامل را فراهم کنند، تاکید کرده بود که شماری از اهالی فلوجه ضمن محکوم کردن این رویداد و تاکید بر مخالفت خود با اقدام عاملان ضرب و شتم وی، خواستار بازخواست و مجازات آنها شدند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#الانبار
#فلوجه