انتشار:  یک‌شنبه 27 مرداد 1398  ::  12:16   

گفت‌وگوی پارلمان عراق با عبدالمهدی درباره قانون سربازی اجباری

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق تاکید کرد که در رابطه با خدمت سربازی اجباری با نخست وزیر این کشور گفت و گو کرده اند.

به گزارش کردپرس، روزنامه نیمه رسمی الصباح در شماره امروز (یک شنبه) خود از سعران الاعاجیبی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس نمایندگان عراق نقل کرده که اعضای کمیسیون با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور در رابطه با خدمت سربازی اجباری گفت و گو کرده اند.

این نماینده پارلمان عراق از ائتلاف سائرون وابسته به جریان صدر به رهبری مقتدی صدر، ضمن تاکید بر اهمیت تصویب و اجرای قانون خدمت سربازی اجباری در این کشور، اظهار داشت: سربازی اجباری یک وظیفه و واجب است که در بیشتر کشورهای جهان چه بزرگ و چه کوچک، چه قدرتمند و چه ضعیف هر یک بر اساس نیازهای وضعیت خود به اجرا در می آید.

الاعاجیبی در این باره افزد: تصویب و اجرای قانون سربازی اجباری در مجموع یک گام مهم برای کنترل جوانان و کاهش شدت بیکاری در میان آنها به شمار می آید و در تقویت توانایی های جوانان و آماده سازی آنها برای خدمت رسانی به جامعه و کشور نیز سهیم خواهد بود.

این عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق در پایان نیز تصریح کرد: کمیسیون امنیت و دفاع در تلاش است تا قانون سربازی اجباری را به تصویب برساند و فرمانده کل نیروهای مسلح را نیز در جریان این مسئله قرار داده؛ اجرای این قانون نیازمند اردوگاه های آموزشی، مراکز آماده و مجهز و تجهیزات و ابزارهای آموزشی است و هزینه پرداخت حقوق نیز زیاد خواهد بود.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#کمیسیون امنیت و دفاع
#سربازی اجباری