سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 21 بهمن  ::  13:12

رئیس مشترک کنگره جوامع دموکراتیک کردستان سوریه در گفت و گو با کردپرس؛

جامعه جهانی از حملات ترکیه به عفرین شرم کند/سوریه متعلق به ما است

سرویس ایران-آلدار خلیل گفت:《برخی کشورهای منطقه از اظهارات نخ نماشده ای که ما را به تجزیه سوریه متهم می کنند،دوری نمایند.سوریه متعلق به ما است و هیچ کس از ما سوری تر نیست و می خواهیم آن را از نو بنا کنیم》.

ریاست مشترک کنگره جوامع دموکراتیک در گفت و گو با خبرنگار حوزه جنگ خبرگزاری کردپرس با اشاره به آخرین وضعیت عفرین،اظهار کرد:مجامع جهانی باید از مردم عفرین و شمال سوریه شرمنده باشند که در برابر تجاوزات ارتش ترکیه و نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه سکوت کرده اند.
وی ادامه داد:این که دو قدرت جهانی روابط نظامی و اقتصادی با ترکیه دارند مشخص است؛ اما این که در برابر تجاوز گروه های تروریستی به منطقه ای که در جنگ با ترور همکار آن ها بوده نامشخص است.
آلدار خلیل با بیان این مطلب که ترکیه با همکاری گروه های تروریستی(القاعده،داعش،النصره و غیره) قصد تجزیه خاک سوریه را دارد،خاطرنشان کرد:ترکیه از هر اقدامی برای تجزیه خاک سوریه کوتاهی نکرد اما موفق نشد و در مقابل اراده مردم ما شکست خورد.
وی تصریح کرد:حال که ترکیه توان تجزیه سوریه را ندارد به دنبال سناریو جدیدی با کمک برخی قدرت ها و کشورهای منطقه است،اما اینبار هم شکست خواهد خورد.
ریاست مشترک کنگره جوامع دموکراتیک کردستان سوریه ضمن بیان این مطلب که سوریه متعلق به ما و همه ملیت های ساکن در این کشور است،گفت:برخی می خواهند با بیانات نخ نما شده ای ما را به تجزیه خاک خودمان متهم کنند در حالی که ما داعیه همه خاک سوریه را داریم و این کشور متعلق به همه مردم سوریه است و اجازه نمی دهیم کسی برایمان تعیین تکلیف کند.