سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  شنبه 21 بهمن  ::  18:13

روزنامه دی ولت آلمان:

800 زن داعشی در اسارت نیروهای کرد سوریه هستند

سرویس جهان- به نوشته روزنامه دی ولت 800 تن از زنان عضو داعش به همراه کودکانشان در کمپ هایی تحت کنترل نیروهای کرد سوریه در شمال این کشور نگاهداری می شوند.

به گزارش کردپرس، دیده بان حقوق بشر با دهها تن از زنان عضو داعش که در کمپ هایی در شمال سوریه و تحت نظارت نیروهای کرد نگاهداری می شوند مصاحبه کرده است. این افراد خواهان بازگشت به کشورهای خود هستند.

روزنامه دی ولت تعداد این زنان را 800 تن عنوان کرده است. این افراد در جریان تهاجم نیروهای کرد سوریه به مناطق تحت کنترل داعش در سوریه و در ماه های اخیر بازداشت شده و در 4 اردوگاه  در شمال سوریه نگاهداری می شوند.

مدیر برنامه تروریسم و ضدتروریسم دیده بان حقوق بشر که با برخی از این زنان مصاحبه کرده به این روزنامه آلمانی گفته است 800 زن به همراه کودکان خود در این اردوگاهها زندگی می کنند. آنها از 40 کشورمختلف جهان مانند کانادا، فرانسه، انگلیس، آلمان، ترکیه و استرالیا به سوریه رفته و به عقد نیروهای داعش درآمده اند.

وی گفته است مقامات کرد سوریه تمایلی برای محاکمه این افراد ندارند و خواستار بازگردانده شدن آنها به کشورهای متبوعشان هستند اما برخی کشورهای غربی تمایل دارند این فراد در سوریه و عراق محاکمه شوند.

کد خبرنگار: 40101