انتشار:  یک‌شنبه 22 بهمن  ::  11:16

دیده بان حقوق بشر سوریه خبر داد:

کشته شدن 148 نیروی کُرد و 185 نیروی ارتش ترکیه و شورشیان در عفرین

سرویس جهان- سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد طی 21 روز عملیات تهاجمی ترکیه به عفرین در شمال سوریه تاکنون بیش از 400 نفر از جمله 27 نظامی ارتش ترکیه کشته شده اند.

به گزارش کردپرس، دیده بان حقوق بشر سوریه در بیانیه ای اعلام کرد در 21 روز عملیات تهاجمی ترکیه به منطقه خودمختار عفرین در شمال سوریه بیش از 400 نفر کشته شده اند. بر اساس این گزارش، درگیری میان نیروهای کرد سوریه موسوم به ypg و مدافعان داوطلب کرد با نیروهای ترکیه و شورشیان تحت حمایت این کشور در سوریه پس از ساقط شدن یک فروند هلیکوپتر ارتش ترکیه به دست کردها شدت یافته است.

در این گزارش اشاره شده که عملیات نظامی ترکیه در عفرین علیه کردها تلفات زیادی در میان هر دو طرف داشته است به طوری که در این عملیات 148 نفر از نیروهای ypg و داوطلبان کرد در مقابله با تهاجم ترکیه جان خود را از دست داده اند و در مقابل نیز 185 نفر از نیروهای ارتش ترکیه و شورشیان مورد حمایت این کشور در سوریه کشته شده اند که 27 نفر از آنان از جمله دو خلبان هلیکوپتر ساقط شده در روز گذشته از نیروهای ارتش ترکیه بودند.

دیده بان حقوق بشر سوریه در مورد تلفات غیرنظامیان در جنگ ترکیه علیه کردها در عفرین گفته است تاکنون 74 غیرنظامی از جمله 21 کودک و 13 شهروند زن در منطقه عفرین و از میان شهروندان کُرد، عرب و ارمنی این منطقه جان خود را از دست داده اند و دهها تن دیگر نیز مجروح شده اند.

کد خبرنگار: 40101