سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  دوشنبه 23 بهمن  ::  09:34

خیز شهرداری ایلام برای ساماندهی معضل ترافیکی این شهر

سرویس ایلام- شهرداری ایلام در دوران مدیریت جدید خود با چند پروژه کلان ،ساماندهی معضل ترافیکی  این شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس،در آخرین روز از دهه فجر با حضور نماینده ولی فقیه در استان ایلام، استاندار و دیگر مسئولان استانی، پروژه تقاطع غیر هم سطه در محل چهار راه رسالت شهر ایلام کلنگ زنی شد.
صادقیان شهردار ایلام در حاشیه کلنگ زنی این پروژه در گفتگو با خبرگزاری کردپرس گفت: پروژه زیرگذر و تقاطع غیر هم سطح چهار راه رسالت ایلام با هدف ساماندهی ترافیک در این مسیر صورت می گیرد.
وی افزود: اجرای این پروژه در مدت یکسال پیش بینی شده و 89 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آن تخصیص یافته است و مجری آن نیز شهرداری ایلام خواهد بود.
شهردار ایلام به دیگر پروژه های در دست اقدام برای کاهش بار ترافیکی این شهر اشاره کرد و گفت: در میدان کشوری ایلام به سمت بلوار آزادی نیز یک پروژه احداث زیرگذر در دست اقدام خواهد بود که در مرحله مناقصه قرار دارد و در هفته های آینده کار عملیاتی آن آغاز می شود.
صادقیان به دیگر برنامهای شهرداری ایلام برای زیباسازی و ساماندهی این شهر اشاره کرد و گفت:تبدیل خیابان طالقانی به عابر راه،تغییر المانها و ساختار میدان 22 بهمن و میدان قرآن و طراحی این میدانها به شکل نوین از جمله برنامه های  در دست اقدام شهرداری ایلام است.
وی افزود: همزمان با کلنگ زنی طرح تقاطع غیر هم سطح رسالت، بلوار خبرنگار و پارک زندگی نیز افتتاح می شوند.