انتشار:  دوشنبه 23 بهمن  ::  11:16

سخنگوی دولت ترکیه:

دست آهنی آمریکا علیه ترکیه در دستکش مخملی

سرویس ترکیه- بوزداغ در واکنش به عکس گرفتن مقامات نظامی آمریکا با اعضای YPG، سیاست آمریکا را در قبال ترکیه «دست آهنی در دستکش مخملی» خواند و از این کشور خواست به حمایت خود از YPG پایان دهد.

به گزارش کردپرس به نقل از حریت، بکر بوزداغ سخنگوی دولت و معاون نخست وزیر ترکیه از مواضع ایالات متحده در قبال ترکیه و حمایت این کشور از نیروهای کرد یگان های مدافع خلق سوریه (YPG) انتقاد کرد و سیاست این کشور را «دست آهنی در دستکش مخملی» خواند.

بوزداغ گفت: «برخی از نظامیان آمریکایی با اعضای YPG عکس می گیرند و آنها را منتشر می کنند. این یعنی دست آهنی در دستکش مخملی و ترکیه چنین چیزی را نمی پذیرد.»

پس از آنکه مقامات وزارت خارجۀ ایالات متحده اعلام کردند قرار است رکس تیلرسون برای متقاعد کردن ترکیه به محدود کردن دایرۀ عملیات عفرین به ترکیه سفر کند، بوزداغ با اشاره به این خبر گفت: «از امتحان کردن ما دست بردارید. به ترکیه نیایید. به جای آن با سازمان های تروریستی که برای آنها تسلیحات و کمک های لجستیکی فراهم می کنید، توافق کنید. شما باید اسلحه هایتان را از آنها پس بگیرید.»

وی افزود: «شما باید به تعهداتی که پیشتر داده اید عمل کنید. شما نباید در منبج حضور داشته باشید و نباید به سازمان های تروریستی اسلحه بدهید. در مقابل شما از تروریست ها حمایت کردید. ایالات متحده متحد ما در ناتو است، نباید به ارسال سلاح برای این گروه ادامه دهد و باید به عکس گرفتن مقامات خود با تروریست ها خاتمه دهد.»

 

کد خبرنگار: 30103