سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 23 بهمن  ::  11:46

سخنگوی YPG در عفرین:

تلاش ترکیه برای تغییر طرح های نظامی به خاطر ناکامی در حمله به عفرین

سرویس سوریه- سخنگوی YPG در عفرین دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه از جبهۀ عفرین را نتیجۀ ناکامی ارتش ترکیه و متحدانش در این عملیات و نشانۀ تغییر طرح های نظامی دانست.

به گزارش کردپرس به نقل از هاوار نیوز، بروسک حسکه سخنگوی یگان های مدافع خلق (YPG) در کانتون عفرین گفت ترکیه پس از آنکه با مقاومت شدیدی روبرو شد و در پیشروی به سمت عفرین ناکام ماند، اینک در پی اجرای طرح های نظامی جدید است.

حسکه گفت: «روز شنبه ژنرال خلوصی آکار [رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه] از مواضع ارتش ترکیه و مزدورانش دیدار کرد تا طرح های نظامی جدید را به آنها اطلاع دهد. چرا که ارتش اشغالگر و مزدورانش ضربات سختی از نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه خورده و نتوانستند در عفرین پیشروی کنند.»

وی افزود: «در 48 ساعت پس از دیدار آکار، مبارزان ارتش دموکراتیک ضربه های بسیار سنگینی به ارتش ترکیه و مزدورانش وارد کردند و ده ها سرباز و شبه نظامی را کشتند. تا حدی که دولت ترکیه به صورت رسمی به آن اعتراف کرد. همچنین دو بالگرد ارتش ترکیه توسط مبارزان ساقط شدند، چندین تانک منهدم شدند و چندین نقطۀ تحت تصرف خود را از دست دادند.»

حسکه دربارۀ حملۀ نیروهای YPG به مواضع ارتش ترکیه و متحدانش در منطقۀ اعزاز نیز گفت: «مبارزان ارتش دموکراتیک سوریه در منطقۀ اعزاز به مواضع ارتش ترکیه و مزدورانش حمله کردند. در نتیجۀ این حمله مواضع آنها به کلی ویران و انبار مهمات آنها منهدم شد.»

 

کد خبرنگار: 30103