سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 23 بهمن  ::  17:07

گرامیداشت هنرمند عثمان هورامی در سنندج برگزار می شود

سرویس کردستان-  معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج از برگزاری مراسم گرامیداشت هنرمند نامی عثمان هوارمی خبر داد و گفت: 25 بهمن ماه سالجاری طی مراسمی از سردیس از این هنرمند برجسته کرد رونمایی می شود.

به گزارش کرد پرس به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج،  معاون فرهنگی وامور اجتماعی شهرداری سنندج اظهار داشت: استان کردستان همواره خاستگاه هنرمندان برجسته بوده که نام و آوازه آنها در سراسر ایران اسلامی طنین اندازه بوده است.

سرکوت نجفی با بیان اینکه: سنندج چه در گذشته و چه در حال به عنوان میعادگاه هنرمندان و بزرگان عرصه هنری بوده و از جایگاه ویژه ای بخصوص در عرصه موسیقی برخوردار بوده است، گفت: معرفی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهت ثبت در یونسکو یکی از برنامه های این دوره شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج است که در این راستا تجلیل از هنرمندان برجسته و برگزاری مراسم گرامیداشت این هنرمندان می تواند در تحقق این امر مهم ما را یاری کند.

نجفی افزود: موسیقی هورامی یکی از سرمایه های موسیقی کردستان است  که باید در راستای معرفی سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی از آن بهره لازم را گرفت.ماموستا عثمان هوارمی یکی از هنرمندان نامی و برجسته کردستان است که چندین دهه از عمر خود را در عرصه هنر سپری  کرده است.

وی گفت: این مراسم چهارشنبه 25 بهمن ماه سالجاری ساعت 20 شب و در سالن پردیس سینما بهمن سنندج برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی وامور اجتماعی شهرداری سنندج اعلام کرد: در این مراسم علاوه بر تجلیل از ماموستا عثمان هورامی واجرای موسیقی هنرمندانی نظیر استاد انور قره داغی،دکتر قطب الدین صادقی و استاد اردشیر کامگار هم سخنرانی خواهند کرد.

نجفی تصریح کرد: سردیس این هنرمند نامی توسط  استاد هادی ضیاء الدینی ساخته شده و در میدان غفور هم نصب شده که در مراسم گرامیداشت عثمان هوارمی  از سردیس این هنرمند برجسته  رونمایی خواهد شد.وی تاکید کرد: سلسله بزرگداشت ها برای بزرگان ومفاخر تمامی حوزه های فرهنگی و اجتماعی با هدف شناساندن لایه های فکری و شخصیتی جهت الگو بخشی به جامعه وتقویت جایگاه این سرمایه های عظیم اجتماعی برگزار خواهد شد.