سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 23 بهمن  ::  20:10

معاون اقتصادی استاندار کردستان

بانک ها به سرعت پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر را شروع کنند

سرویس کردستان- معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان گفت: دستگاه هاى اجرايى بايد بررسى درخواست هاى مشمول تسهيلات اشتغال فراگير را در اولويت اقدامات خود قرار دهند و بانك ها با سرعت پرداخت ها را شروع كنند.

به گزارش کرد پرس به نقل از  پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان، حسین فیروزی در جلسه کارگروه اشتغال استان با بیان اینکه  اعتبارات اشتغال فراگير فرصتى مناسب براى اشتغالزايى در كردستان  است كه بايد آنرا مغتنم بدانيم، گفت:  انتظارى در جامعه ايجاد كرده ايم و موظفيم آن را برآورده كنيم، با توجه به وضعيت بيكارى كردستان، بايد با تمام توان تلاش كنيم علاوه بر سهم  هزار  ميليارد تومانى استان، از اعتبارات شناور كشور نيز سهمى براى استان جذب كنيم.

وى گفت: تامين مالى مهم ترين مشكل بر سر راه ايجاد اشتغال و توليد در كردستان است، بنايراين بايد با بهره گيرى از اعتبارات اشتغال فراگير و اشتغال روستايى، در راستاى رفع اين مشكل گام برداريم. معاون استاندار بر لزوم اتخاذ تصميمات و ابتكارات و همچنين تغيير رسته هاى متناسب با نياز و ظرفيت استان تاكيد كرد و افزود: همكارى دستگاه هاى اجرايى و بانك ها در تسريع بررسى طرح ها و پرداخت تسهيلات بسيار حائز اهميت است.