سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 23 بهمن  ::  16:02

امروز همایش بازسازی عراق در کویت آغاز می شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- امروز همایش بازسازی عراق با حضور بیش از 70 کشور جهان و منطقه در کویت آغاز می شود.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، امروز دوشنبه 23 بهمن/12 فوریه همایش بازسازی عراق در کویت با شرکت بیش از 70 کشور جهان و از جمله خود کویت و عراق، اتحادیه اروپا و بانک جهانی پول، نماینده سازمان های نیکوکاری و یاری بخش، برگزار می شود، اما آمریکا پیش‌تر اعلام کرده که در آن شرکت نمی‌کند.

در این همایش 3 روزه قرار است با بررسی خسارات و آسیب های عراق در جنگ با داعش، راهکارهای کمک به این کشور برای بازسازی این خسارات و ایجاد عمران و آبادانی مورد بررسی قرار گیرد.

طبق خبر دولت عراق انتظار دریافت کمک 100 میلیارد دلاری از شرکت کنندگان در این همایش را دارد.

بخشی دیگر از این همایش به احیا و توسعه بخش تولید در عراق اختصاص یافته و از 212 پروژه تولیدی این همایش 80 پروژه مختص به سه استان اربیل، سلیمانیه و دهوک در اقلیم کردستان خواهد بود.

همچنین پیش‌تر استانداری اربیل اعلام کرد که دولت اقلیم کردستان رسماً از سوی دولت کویت، به این همایش دعوت شده و هیئتی متشکل از استانداری های 3 استان اربیل، سلیمانیه و دهوک و وزارتخانه‌های برنامه و بودجه و عمران اقلیم دو روز پیش از آغاز همایش به کویت سفر کرده اند.

مقامات کشورهای خارجی و نیز نماینده سازمان ملل در عراق نیز در دیدار با مقامات اقلیم کردستان، با توجه به خسارات جنگ با داعش در اقلیم، حضور اقلیم در این همایش را برای دریافت سهمی از کمک هایی که برای بازسازی عراق ارائه می شود؛ ضروری اعلام کردند.