سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  08:23

در دیدار با نیچروان بارزانی؛

اعلام حمایت فرانسه از گفتگوهای میان اربیل و بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر امور خارجه فرانسه در دیدار با نخست وزیر اقلیم کردستان حمایت کشورش را از گفتگوهای انجام شده میان اربیل و بغداد و تداوم این گفتگوها در چارچوب قانون اساسی عراق، به منظور حل اختلافات فی‌مابین، اعلام کرد

به گزارش کردپرس، جان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه 23 بهمن/12 فوریە پس از دیدار با مقامات دولت عراق در بغداد به اقلیم کردستان سفر کرده و با هیئتی از دولت اقلیم کردستان به ریاست نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان دیدار و گفتگو کرد.

پس از این دیدار سایت رسمی دولت اقلیم کردستان گزارش داد که در این دیدار آخرین تحولات مربوط به دیدارهای انجام شده میان هیئت های فنی اربیل و بغداد و پیشرفت های مذاکرات و گفتگوهای انجام شده میان دو طرف و دیدارهای نیچروان بارزانی و حیدر عبادی نخست وزیر عراق مورد بررسی قرار گرفتە است و بارزانی و لودریان نسبت به حصول نتایج مثبت از این گفتگوها و حل مشکلات، ابراز امیدواری کردند.

لودریان در این دیدار حمایت فرانسه و رئیس جمهور این کشور را از آغاز گفتگوهای میان اربیل و بغداد و دیدارهای انجام شده به منظور حل اختلافات دو طرف در چارچوب قانون اساسی عراق اعلام کرده و گفت که فرانسه برای رسیدن اربیل و بغداد به راه حل مشکلات با دو طرف همکاری خواهد کرد.

بارزانی نیز با تقدیر از اقدام فرانسه در استقبال از هیئت اقلیم کردستان و شکستن تحریم دیپلماسی علیه اقلیم کردستان تأکید کرد که اقلیم حمایت ها و کمک های فرانسه را از یا نمی برد.

بررسی وضعیت عراق و منطقه و مرحله پسا داعش و همایش بازسازی عراق در کویت و اهمیت شرکت اقلیم در این همایش از دیگر موضوعات مورد بحث میان بارزانی و لودریان عنوان شده است.