سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  08:55

هیئت پارلمان کردستان در عفرین:

مقاومت عفرین پیروزی تمام کُردها است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- هیئت پارلمان کردستان در سفر به عفرین، ضمن اعلام حمایت نامحدود پارلمان از عفرین، تأکید کردند که مقاومت عفرین در برابر حملات ترکیه، پیروزی تمامی کُردها محسوب می شود.

به گزارش کردپرس به نقل از خندان، هیئتی از پارلمان کردستان روز شنبه گذشته 21 بهمن به عفرین سفر کرده و پس از دیدار با مقامات کانتون خود مدیریتی کُردهای سوریه در عفرین، طی کنفرانسی خبری با تأکید بر اینکه پارلمان کردستان نهادی است مستقل، اعلام کردند که حمایت پارلمان از عفرین محدود نخواهد بود و پارلمان بنا به قوانین خود از کانتون های خود مدیریتی کرُدهای سوریه حمایت می کند.

هیئت پارلمانی اقلیم کردستان در این کنفرانس خبری، ضمن تقدیر از مقاومت 25 روزه عفرین در مقابل حملات سنگین زمینی و هوایی ارتش ترکیه و متحدانش، تأکید کردند که مردم عفرین ثابت کردند که مقاومت آنان از تمامی نیروهای دشمنان قوی‌تر است و مقاومت عفرین پیروزی تمامی کُردها به شمار می آید.

این هیئت تأکید کردند که حمایت آنان از عفرین فقط سیاسی نیست و سعی می کنند که محاصره عفرین را شکسته و کمک های ضروری را به مردم عفرین می رسانند و در عین حال از طریق جامعه جهانی و نهادهای بین‌المللی برای اعمال فشار بر دولت ترکیه و توقف حملات تلاش می کنند.

از سوی دیگر شیرکو محمد امین از نمایندگان پارلمان کردستان در مورد هشدار و نارضایتی ترکیه از اعلام حمایت پارلمان از عفرین تأکید کرد که پارلمان نهادی است مستقل و نماینده تمامی طیف‌های مختلف اقلیم کردستان محسوب شده و بنا به قوانین مصوب سال 2015 موظف به حمایت و پشتیبانی از کانتون های خود مدیریتی کُردها در سوریه است.