سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  09:18

رئیس اداره هواشناسی پیرانشهر :

بارندگی در پیرانشهر به بیش از ۴۰ میلیمتر رسید/ تداوم بارندگی و تشدید بارش ها در روز سه‌شنبه

سرویس آذربایجان غربی_ رئیس اداره هواشناسی پیرانشهر گفت: بارش باران در شهرستان پیرانشهر به بیش از ۴۰ سانتی متر رسید.

عبدالرحمن ابراهیمی، رئیس اداره هواشناسی شهرستان پیرانشهر در گفتگو ‌با خبرنگار کردپرس، گفت: خوشبختانه با ورود سامانه بارشی از نوار غربی کشور و فعالیت این سامانه از اواخر روز یکشنبه(۲۲ بهمن) در بیشتر مناطق استان بویژه شهرستان پیرانشهر شاهد بارش باران بوده ایم.

وی ادامه داد: مجموع بارندگی ثبت شده در ایستگاه هواشناسی سینوپتیک شهرستان پیرانشهر از ابتدای فعالیت این سامانه بارشی تا ساعت ۲۱ دوشنبه شب به بیش از ۴۰ میلیمتر رسیده که بیشترین میزان بارش در سطح استان آذربایجان غربی بوده است.

رئیس اداره هواشناسی پیرانشهر اضافه کرد؛  مطابق با الگوهای هواشناختی و پیش بینی نقشه های موجود، بارندگی همچنان تداوم داشته و  فعالیت این سامانه بارش زا طی فردا سه‌شنبه (۲۴ بهمن) از ناحیه شاخه اصلی سیستم بارشی وارد عمل شده و بارندگی ها با شدت بیشتری نسبت به روز قبل ادامه   خواهد داشت.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌نکته که پیش بینی می شود فعالیت این سیستم تا قبل از ظهر چهارشنبه تداوم داشته باشد، تصریح   کرد:

کانون اصلی بارشها در روز سه شنبه، جنوبغرب استان آذربایجانغربی، غرب کردستان و همچنین استان کرمانشاه خواهدبود که ضروری است مسئولین ذیربط در این نواحی، تمهیدات لازم را برای جلوگیری از هرگونه خسارت احتمالی بعمل آورند.

 رئیس اداره هواشناسی سینوپتیک شهرستان پیرانشهر یادآور شد: با توجه به روند تدریجی کاهش دما، تبدیل بارشها به برفابه و برف بویژه در ارتفاعات دور از انتظار نبوده ولی بارشها فعلاً در اغلب نقاط به شکل باران خواهدبود.

شایان ذکر است که در پی بارش شدید باران در شهرستان پیرانشهر بیشتر معابر سطح شهر دچار آبگرفتگی و باعث ایجاد اختلال و کندی رفت و آمد در تردد عابران و خودروها شده است.