سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  10:15

بیانیۀ ارتش دموکراتیک سوریه دربارۀ تلفات 23 روز جنگ عفرین

سرویس سوریه- ارتش دموکراتیک سوریه اعلام کرد بیش از 800 سرباز و شبه نظامی ترکیه و متحدانش و 98 نیروی کرد در نبرد عفرین کشته شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از فرات نیوز، ارتش دموکراتیک سوریه آمار تلفات دو طرف جنگ عفرین را در 23 روز گذشته اعلام کرد.

بر اساس این بیانیه از آغاز جنگ عفرین در روز 20 ژانویه تا روز گذشته 12 فوریه، در مجموع 862 سرباز ارتش ترکیه و شبه نظامی ارتش آزاد سوریه و 98 مبارز ارتش دموکراتیک سوریه کشته شده اند.

ارتش دموکراتیک در این بیانیه اعلام کرد حملات هوایی و توپخانه ای ارتش ترکیه مناطق مسکونی و غیرنظامی را هدف گرفته و در نتیجه 180 غیرنظامی، که بیشتر آنها را زنان و کودکان و سالخوردگان تشکیل می دهند، جان خود را از دست داده اند. علاوه بر این 413 غیرنظامی دیگر نیز در این حملات مجروح شده اند.

بر اساس این بیانیه ارتش ترکیه 668 بار مناطق مختلف عفرین را بمباران کرده و در این حملات زیرساخت ها، مراکز تأمین آب شرب، مدارس و مزارع را هدف قرار داده است. همچنین 16 مورد حمله به وسیلۀ بالگرد و دو هزار و 645 حمله نیز توسط سلاح های سنگین انجام شده است.

در 23 روز گذشته دو فروند بالگرد و 51 خودرو نظامی ارتش ترکیه، شامل تعدادی تانک و پانزر، منهدم شده اند.

این در حالی است که آمار اعلام شده از سوی مقامات رسمی ترکیه اختلاف چشمگیری با این آمار دارد. ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه اعلام کرده است یک هزار و 369 نیروی کرد در این عملیات کشته شده اند.

 

کد خبرنگار: 30103