سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  10:35

وزیر برنامه‌ریزی دولت اقلیم کردستان:

تمرکز همایش بازسازی عراق در کویت بر بخش تولید و ابعاد انسانی است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر برنامه‌ریزی دولت اقلیم کردستان اعلام کرد که تمرکز همایش بازسازی عراق که در کویت برگزار می شود، بر توسعه بخش تولید و نیز رسیدگی به ابعاد انسانی در بازسازی عراق تأکید می شود.

به گزارش کردپرس، علی سندی که به عنوان سرپرست هیئت اقلیم کردستان در همایش بازسازی عراق در کویت شرکت کرده است، به شبکه تلویزیونی روداو گفت که شرکت کنندگان در این همایش استقبال بسیار خوبی از هیئت اقلیم کردستان کرده و  بر نقش اقلیم کردستان در جنگ با داعش و نیز اسکان آوارگان این جنگ تأکید و تأمین نیازهای کنونی اقلیم، کرده اند.

وی افزود که این همایش بر ضرورت تمرکز بر توسعه بخش تولید در عراق و نیز توجه به ابعاد انسانی در بازسازی این کشور و نیز اطلاع یافتن از استراتژی این کشور در مرحله پساداعش و برنامه‌ریزی برای بازسازی و جبران آسیب ها، تأکید دارد.

طی چند هفته گذشته کارشناسان عراقی و بین‌المللی ارزیابی هایی از میزان خسارات وارده به عراق در جنگ داعش انجام داده اند و سلمان جمیلی وزیر برنامه‌ریزی عراق اعلام کرده که این کشور برای بازسازی به 88 میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد.

همایش بین‌المللی بازسازی عراق با شرکت حدود ۱۹۰۰ نماینده از ۷۴ کشور عضو ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا، سازمان‌های بین‌المللی، مؤسسات مالی جهانی و صدها شرکت چندملیتی و خصوصی برای سه روز در شهر کویت جریان خواهد داشت.

ریاست مشترک این نشست بر عهده دولت‌های عراق و کویت، سازمان ملل، اتحادیه اروپا و بانک جهانی است.