سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  13:22

نماینده پارلمان کردستان در عفرین:

عفرین دارای اراده قوی است و هرگز سقوط نمی‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده پارلمان کردستان که در قالب هیئتی پارلمانی به عفرین سفر کرده است، تأکید که عفرین به دلیل اراده قوی مردم آن، هرگز سقوط نمی‌کند، اما به کمک های فوری انسان دوستانه نیز دارد.

 

به گزارش کردپرس، شیرکو محمد امین که در چارچوب هیئت پارلمانی اقلیم کردستان در عفرین حضور دارد؛ طی گفتگو با سایت خبری خندان گفت که هیئت پارلمان کردستان که به عفرین سفر کرده است، از بیشتر مناطق جنگ‌زده آن بازدید کرده و مدارک و مستندات لازم را از خسارات وارده به مناطق مسکونی، آثار باستانی و مراکز مهم و حساس و منبع تأمین آب آشامیدنی عفرین که هدف حملات ترکیه قرارگرفته‌اند، تهیه‌کرده و آن را به هیئت رئیسه پارلمان کردستان تحویل می‌دهد.

نماینده پارلمان کردستان در مورد وضعیت کنونی عفرین تأکید کرد که مردم عفرین دارای اراده بسیار قوی هستند و به همین دلیل عفرین هرگز سقوط نمی‌کند و چهار سال پیش‌ازاین نیز در مقابل حملات این‌چنینی مقاومت کرده و اجازه سقوط عفرین را نداده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هیئت پارلمانی کردستان،مقادیری کمک های پزشکی را به بیمارستان عفرین تحویل داده است، اعلام کرد که عفرین به‌شدت به کمک های فوری پزشکی و انسان دوستانه نیاز دارد.

همچنین گفت که ارتش ترکیه بسیاری از ساختمان های دولتی، اداری،خدمات رسانی و حتی منابع آب آشامیدنی را در عفرین هدف حملات خود قرار داده است و قصد منفجر کردن سد میدانکی عفرین را نیز داشته که در صورت انفجار این سد منطقه با نابودی روبرو می شد.

پیش‌تر نیز وزیر دفاع عفرین با اشاره به شمار بسیار مجروحین غیرنظامی ناشی از حملات ترکیه، اعلام کرد که عفرین با کمبود شدید دارو و تجهیزات پزشکی روبرو است و به کمک های پزشکی نیاز دارد.

ترکیه  مدت 25 روز است که عفرین را تحت شدیدترین حملات هوایی و زمینی قرار داده است.