سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  20:07

فرماندار سنندج تاکید کرد

ضرورت مدیریت مصرف آب در همه حوزه ها

سرویس کردستان-  فرماندار سنندج در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ضمن تاکید بر مدیریت صحیح آب در همه بخشها بر حفظ آب شرب پایدار برای شهر و روستا تاکید کرد.

به گزارش کرد پرس، محمد ابراهیم زارعی فرماندار سنندج با اعلام  هشدار جدی در باب کمبود آب و بحران های آبی پیش رو  با توجه به کاهش بارندگی ها در چند سال اخیر،  بر مدیریت مصرف آب در کلیه بخشها اعم از آب شرب، کشاورزی و سایر مصارف تاکید کرد و صرفه جویی در مصرف آب را بسیار لازم و ضروری خواند.

وی همچنیمن تغییر الگوهای فعلی آبیاری در کشاورزی و استفاده از آبیاری قطره ای به جای آبیاریهای سنتی، غرق آبی و بارانی را بسیار به جا و از لحاظ مصرف آب، به صرفه دانست و ضمن ابراز نگرانی از ریختن نخاله های ساختمانی بعضا در کنار رودخانه ها توسط افراد ناآگاه و متخلف، در خصوص نظارت جدی بر صیانت از حریم رودخانه ها و حفظ سلامت آب سدها به امور آب و ادارت مرتبط هشدار داد. زارعی خاطر نشان کرد:  باید به هر نحو ممکن از سلامت و پایداری آب شرب شهر و روستاها حفاظت کنیم و آب شرب پایدار برای شهر و روستاها در اولویت باشد. زارعی گفت: باید حس مهم بودن آب را به هر نحو ممکن در میان مردم فرهنگ سازی کرد و در صورت لزوم از رسانه های جمعی مانند تلویزیون، رادیو و ...  استفاده شود.